Serj Tankian pracuje nad rockowym wydawnictwem

/ 4 września, 2018

Serj Tankian opublikował na swoim Instagramie zdjęcie ze studia, na którym przy kawie miksuje utwory na swoją nową płytę. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Serj Tankian: Jesteśmy lepszymi przyjaciółmi, bo nie nagraliśmy płyty

Wokalista System Of A Down opublikował na swoim Instagramie zdjęcie ze studia. W podpisie wyjawił, że miksuje rockowe utwory z myślą o wydaniu ich na płycie.

Prawdopodobnie są to piosenki, o których Serj Tankian wspominał kilka miesięcy temu, mówiąc:

Mam pięć rockowych piosenek, które napisałem z zamiarem umieszczenia na płycie SOAD, ale wygląda na to, że ona nie dojdzie do skutku, więc dokończę je i wydam na solowej płycie EP, albo na ścieżce dźwiękowej do mojego filmu, gdyż są ze sobą powiązane.

Niestety, nie wiadomo jeszcze, kiedy to wydawnictwo miałoby się ukazać.

Serj Tankian pracuje ponadto nad ścieżką dźwiękową do filmu „Spitak” Aleksandra Kotta, opowiadającego o niszczycielskim trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Armenię w latach 80. XX wieku. Nie wiadomo jednak, czy to ten film miał na myśli, gdyż ponoć podjął też pracę nad animowanym musicalem „Fuktronic” oraz nad filmem autobiograficznym, który ma ukończyć w 2019 roku.

To tylko potwierdza, że członkowie System Of A Down zrezygnowali z pomysłu nagrania nowej płyty. W lipcu gitarzysta Daron Malakian wydał solowy album „Dictator”, na którym również znalazły się utwory, które miały trafić na płytę SOAD. Dlaczego nowy album System Of A Down nie dojdzie do skutku? Daron Malakian mówi:

System robi albumy w pewien określony sposób, ale jeden z nas, chce robić albumy po swojemu. W tym tkwi problem. Mam gotowy materiał na nowy album Systemu. Gdyby w tej chwili wszyscy byli gotowi włączyć się do gry, mam w zanadrzu cały album. Gdyby to ode mnie zależało, System nigdy nie zrobiłby sobie przerwy.

Daron nie ukrywa, że problemem jest Serj, ale nie obwinia kolegi:

Może kiedyś dojdziemy do porozumienia, a może nie. Kiedyś podchodziłem do tego bardziej osobiście, ale już nie. Mieliśmy w tej sprawie wiele spotkań.

Nie chcę obwiniać Serja. Jest moim przyjacielem, zależy mi na nim, ale nie wiem, jak go przekonać. Odbyliśmy wiele spotkań, a on dalej trzyma się swojego punktu widzenia.

Serj nigdy nie był fanem heavy metalu ani rocka. Wątpię, czy kocha tę muzykę tak samo jak ja. Dorastałem przy muzyce Slayera i Kiss, chciałem być jak oni. Serj nigdy nie był zagorzałym fanem. Mówiąc szczerze, Serj nie chciał nawet nagrywać „Mezmerize” i „Hypnotize”. Błagaliśmy go, żeby nagrał te płyty.

Serj Tankian natomiast wydał oświadczenie, w którym przyznał:

To prawda, że tylko i wyłącznie ja ponoszę winę za przerwę w działalności SOAD, która rozpoczęła się w 2006 roku. Pozostali chcieli koncertować i nagrywać płyty.

Wokalista dodaje, że stały za tym względy artystyczne, a także niesprawiedliwy, jego zdaniem, podział władzy:

Gdy zaczynaliśmy, nasz kreatywny wkład i finansowe dochody były dzielone po równo. Na wysokości „Mezmerize/Hypnotize” Daron kontrolował proces twórczy i przygarniał lwią część dochodów, nie wspominając o tym, że chciał wyłączności na wywiady.

Z tych powodów chciałem odejść z zespołu przed „Mezmerize/Hypnotize”. Dlatego muzyka z tych płyt nie jest mi bliska.

Dyskografię SOAD zamykają płyty „Mezmerize/Hypnotize” wydane w 2005 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także