Serj Tankian (SOAD) staje w obronie zespołu Vader

/ 4 października, 2019

Vader miał wystąpić w stolicy Armenii, Erywaniu, koncert został jednak odwołany, gdyż organizator spotkał się z protestami i groźbami. Zespołowi zarzucano promowanie zła i satanizmu.

Do sprawy odniósł się wokalista System Of A Down, Serj Tankian, który napisał:

Nie można dać się ogłupić dezinformacji, zwłaszcza w kwestii sztuki. Poniżej znajduje się post promotora z Armenii, który jest krytykowany za próbę sprowadzenia polskiego zespołu metalowego Vader. Ormiański ewangelista z Charolette w USA rozsiewa kłamstwa i dezinformację, próbując sabotować wolność artystyczną w Armenii, nazywając nawet mnie i SOAD satanistami. Przypomina mi to pomówienia, jakie kiedyś spotykały Ozzy’ego, a które nawet dzisiaj w niektórych stanach spotykają Marilyna Mansona. Ludzkość musi zmądrzeć. Wspierajmy artystyczną ekspresję jako prawo człowieka.

Tymczasem System Of A Down powróci do Polski po raz kolejny już 30 czerwca 2020 roku. Zespół wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety trafiły już do ogólnej sprzedaży.

%%REKLAMA%%

System Of A Down został założony w 1994 roku, amerykańsko-ormiański zespół zgromadził żarliwych zwolenników na całym świecie i nigdy nie zawodził swoimi oszałamiającymi występami. Grupa osiągnęła ogromny sukces komercyjny, wydając pięć płyt, z których trzy zadebiutowały na szczycie listy Billboard.

System of a Down był cztery razy nominowany do nagrody Grammy, a ich piosenka „B.Y.O.B.” wygrała tę nagrodę w kategorii Best Hard Rock performance w 2006 roku. System Of A Down sprzedał ponad 40 milionów płyt na całym świecie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także