Serj Tankian stawia warunek, by System Of A Down nagrał nową płytę

/ 11 czerwca, 2024
fot. Frank Maddocks


Co by musiało się wydarzyć, żeby System Of A Down wydał nowy album? Serj Tankian stawia warunek.


System Of A Down nie wydał albumu studyjnego od 2005 roku i choć grupa okazjonalnie koncertuje, raczej nie zanosi się, żeby w najbliższym czasie weszła do studia.

W wywiadzie dla „The Jesea Lee Show” Serj Tankian został zapytany, co by się musiało stać, żeby System Of A Down nagrał nowy album. Wokalista odparł:

W zespole musiałoby zapanować egalitarne podejście odnośnie wszystkiego. Innymi słowy, musiałaby zapanować większa równość jeśli chodzi o tworzenie muzyki, podział wszystkiego, łącznie z prawami, pomysłami i wizją i tak dalej. (…) Starałem się zaszczepić ten rodzaj egalitarnych zasad we wszystkim co robię. Wówczas to nie działało, ale może pewnego dnia zadziała. Zobaczymy.

Ostatnia trasa koncertowa System Of A Down odbyła się w 2017 roku. Później grupa dawała tylko po kilka koncertów rocznie. Wokalista przyznał niedawno, że nie ma ochoty grać tras koncertowych. Ostatnio Serj Tankian poświęcił się pisaniu. W maju 2024 roku ukaże się jego autobiografia zatytułowana „Down With The System”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także