Serwis VinylHub pozwoli znaleźć sklep z winylami w twojej okolicy!

/ 23 listopada, 2017

O tym, że winyle znowu stały się modne, a ich sprzedaż, chociażby w Polsce, wzrasta z roku na rok, wiemy wszyscy dobrze. Dlatego też miłośników tego nośnika w naszym kraju przybywa. Właśnie dla nich powstał nowy serwis internetowy. 

Sam Smith splagiatował utwór Radiohead?

Na stronie VinylHub możecie znaleźć najważniejsze informacje (godziny otwarcia, dokładny adres, również zdjęcia) o sklepach na całym świecie, które zajmują się sprzedażą płyt winylowych. Na interaktywnej mapie znalazła się również Polska. Na chwilę obecną w bazie tego serwisu znajduje się 78 sklepów. Znajdują się one w takich miastach jak m.in. Warszawa, Poznań, Gdańsk czy Katowice. 

Nie tak dawno na stronie internetowej Związku Producentów Audio Video pojawiło się podsumowanie sześciu miesięcy tego roku. Wartość polskiego rynku muzycznego, w porównaniu z okresem styczeń-czerwiec 2016, wzrosła o ponad 5%. Wpływ na to miały m.in. właśnie wspomniane płyty winylowe.

W pierwszych sześciu miesiącach 2017 roku wydano na nie 12,3 miliona złotych, jest to wzrost aż o 71,2%! Nic dziwnego – coraz częściej ten nośnik pojawia się w innych miejscach niż te, które kojarzymy przede wszystkim z muzyką (sieci sklepów Biedronka czy Lidl). 

Biedronka stawia (ponownie) na winyle

Siec sklepów Biedronka przygotowała kolejną serię płyt winylowych, które będzie można kupić w promocyjnej cenie 49.99 PLN. Oferta dostępna będzie od 27 listopada, czyli najbliższego poniedziałku. Na półkach pojawi się dokładnie 17 tytułów, m.in. debiutanckie albumy Rage Against the Machine, The Clash czy Elvisa Presleya

Poniżej prezentujemy płyty z kręgu naszych zainteresowań, pełną listę znajdziecie w tym miejscu:

  • Leonard Cohen – I’m Your Man
  • Santana – Abraxas
  • Aerosmith – Toys In The Attic
  • The Clash – The Clash
  • Elvis Presley – Elvis Presley
  • Bob Dylan – Highway 61 Revisited
  • Jean-Michel Jarre – Oxygene
  • Rage Against The Machine – Rage Against The Machine
  • O.N.A. – Best Of cz. 1

​Płyty winylowe cieszą się w Biedronce dużą popularnością, dlatego też co jakiś czas powracają na półki sklepowe. W poprzednich promocjach można było kupić płyty między innymi albumy takich wykonawców, jak: Deep Purple, The Police, Nirvana, MetallicaThe Who czy Guns N’ Roses.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także