Setki fanów świętowało urodziny Kate Bush w niezwykłym spektaklu [WIDEO]

/ 1 sierpnia, 2022


W tym roku urodziny Kate Bush obchodzono niezwykle hucznie.


Urodziny Kate Bush – która jest bohaterką wkładki w sierpniowym numerze „Teraz Rocka” – obchodzone są przez fanów, jako Most Wuthering Heights Day Ever od 2013 roku. W tym roku urodziny te obchodzono niezwykle hucznie na całym świecie.

Wszystko to za sprawą ponownej popularności utworu „Running Up That Hill” dzięki serialowi „Stranger Things”.

W sobotę fani w różnych częściach świata przebrani za Kate Bush odtańczyli jej układ choreograficzny z teledysku „Wuthering Heights”. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądało to w Brisbane.

Oszacowano, że Kate Bush zarobiła na ponownej popularności utworu „Running Up That Hill” 2,3 miliona dolarów. Kwota ta stanowi przychody ze streamingu. O utworze z 1985 roku zrobiło się głośno po tym, jak pojawił się na ścieżce dźwiękowej bijącego rekordy popularności serialu Netfliksa „Stranger Things”.

Dodatkowo „Music Business Worldwide” przypomniało, że większość ze wspomnianej kwoty Bush zatrzyma dla siebie, ponieważ posiada prawa autorskie do wszystkich swoich nagrań.

Sierpniowy „Teraz Rock” z wkładką Kate Bush już w sprzedaży!

Fenomen „Stranger Things”

Na 4. sezon popularnego serialu fani czekać musieli prawie trzy lata. Prace nad produkcją storpedowane zostały przez pandemię COVID-19. Twórcy, bracia Duffer, w tym czasie jednak nie próżnowali, przygotowując aż 13 godzin premierowego materiału.

Wiadomo już, że 4. sezon, który niedawno został domknięty, będzie przedostatnim. Finałowy ma mieć swoją premierę w 2023 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także