Sharon Osbourne odpowiada na zarzuty o rasizm, przez które zawieszono jej program

/ 15 marca, 2021


Program prowadzony przez Sharon Osbourne został zawieszony po tym, jak wywiązała się w nim gorąca dyskusja.


Telewizja CBS postanowiła zawiesić talk show „The Talk” prowadzony przez Sharon Osbourne po tym, jak prowadząca stanęła w obronie Piersa Morgana. Brytyjski prowadzący – i przyjaciel Osbourne – został usunięty z programu „Good Morning Britain” po tym, jak zarzucił Meghan Markle kłamstwo, twierdząc, że nieprawdą jest, by miała myśli samobójcze.

W trakcie programu „The Talk” Sharon Osbourne zapytała Sheryl Underwood dlaczego uważa komentarze Morgana za rasistowskie, mówiąc: „Oświeć mnie i powiedz, kiedy powiedział coś rasistowskiego”. Underwood wybuchła płaczem, na co Sharon powiedziała:

Nie próbuj płakać, bo jeśli ktoś tu powinien płakać, to ja.

Potem Osbourne miała jeszcze powiedzieć:

Mam wrażenie, że chcą mnie posadzić na krześle elektrycznym, bo moim przyjacielem jest osoba, którą niektórzy uważają za rasistę, co niby ma mnie czynić rasistką.

Stacja CBS zawiesiła nadawanie programu „The Talk” i zamierza przeanalizować, czy komentarze Sharon Osbourne były rasistowskie.

Tymczasem Sharon opublikowała na Twitterze długie przeprosiny, w których napisała:

Jeśli obraziłam kogoś ciemnoskórego albo ktoś czuje się zdezorientowany moimi słowami, jest mi naprawdę przykro. Spanikowałam, poczułam się postawiona pod ścianą i pozwoliłam, żeby lęk przed nazwaniem mnie rasistką wziął górę.

Poniżej możecie przeczytać jej tweet w całości.

fot. Eva Rinaldi

KOMENTARZE

Przeczytaj także