Simon McBride (Deep Purple) wymienia ulubione filmy oraz hit, który go rozczarował

/ 25 sierpnia, 2022
fot: ear, deeppurple@twitter


Nie wszyscy wiedzą, że nowy gitarzysta Deep Purple jest miłośnikiem kina.


Simon McBride został nowym gitarzystą Deep Purple po tym, jak Steve Morse zrezygnował z koncertowania z grupą gdyż postanowił zaopiekować się chorą żoną.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Wiesława Weissa Simon przyznaje, że lubi kino i wymienia swoje ulubione filmy. Przy okazji mówi o przeboju ostatnich miesięcy, który go rozczarował:

Nie przepadam za Gwiezdnymi wojnami czy Marvelowskimi superbohaterami, którymi ekscytują się wszyscy, ale też nie mam jakiegoś wyrafinowanego gustu. Mój ulubiony film wszech czasów to Terminator 2: Dzień sądu. Znaczy, nie wracam już do niego, ale jako dzieciak byłem nim zafascynowany i widziałem go od tamtej pory z dwieście razy (śmiech). Co jeszcze? Blade Runner. Niesamowita historia, wspaniała muzyka Vangelisa. Potrafię się zatopić w tym filmie i zapomnieć o bożym świecie. Powracam też do Tańczącego z wilkami. Porusza mnie ta historia, wielkie wrażenie robią na mnie wspaniałe zdjęcia. Bardzo się natomiast zawiodłem na nowym Matriksie. Oczekiwałem czegoś o wiele lepszego.

Cały wywiad z nowym gitarzystą Deep Purple znajdziesz w sierpniowym „Teraz Rocku”, który jest już w sprzedaży.

SIERPNIOWY „TERAZ ROCK” – KUP ONLINE

12 października Deep Purple zagra w łódzkiej Atlas Arenie.

fot: ear, deeppurple@twitter

KOMENTARZE

Przeczytaj także