Simon McBride o propozycji dołączenia do Deep Purple: To był szok!

/ 27 lipca, 2022
fot: ear, deeppurple@twitter


Nowy gitarzysta Deep Purple opowiada specjalnie dla „Teraz Rocka” o swoim dołączeniu do zespołu.


Simon McBride został nowym gitarzystą Deep Purple po tym, jak Steve Morse zrezygnował z koncertowania z grupą gdyż postanowił zaopiekować się chorą żoną.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Wiesław Weiss zapytał Simona, jak zareagował na propozycję dołączenia do Deep Purple. Simon odparł:

To był szok. Znaczy, od jakiegoś czasu wiedziałem, że Steve Morse będzie mu­siał zająć się chorą żoną – takie wieści docierały do mnie, bo znałem się z nimi już wcześniej, grywałem z Ianem Gillanem czy Donem Aireyem. Ale nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogą zwrócić się do mnie – aż do momentu, kiedy zadzwonił ktoś z ich managementu i zaproponował, żebym pojechał z Deep Purple w trasę. I nawet wtedy… Wiesz, to było coś tak niewiarygodnego! Trochę czasu trwało, nim naprawdę dotarło do mnie, że mam grać w jednym z najbardziej ikonicznych zespołów w historii. Dobra, jestem gotów (śmiech). Było o tyle łatwiej, że – jak wspomniałem – grałem już z nimi przy różnych okazjach, z tym że z każdym osobno. I dziś, po dwóch miesiącach trasy, mogę powiedzieć, że naprawdę dobrze się ze sobą bawimy. Dodam, że to oczywiście wielki zaszczyt być częścią spuścizny Deep Purple.

Cały wywiad z nowym gitarzystą Deep Purple znajdziesz w sierpniowym „Teraz Rocku”, który jest już w sprzedaży.

Zespół Deep Purple pod koniec zeszłego roku wydał album „Turning To Crime”, na którym znalazły się same przeróbki znanych, rockowych utworów.

Grupa ma również ponownie zagrać w Polsce – 12 października 2022 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

fot: ear, deeppurple@twitter

KOMENTARZE

Przeczytaj także