„Simpsonowie” i „Głowa rodziny” z „żywymi” aktorami?

/ 13 sierpnia, 2018

Jak donosi „Wall Street Journal” wytwórnie Disney i Fox pracują nad pełnometrażowymi filmami opartymi na losach bohaterów popularnych seriali animowanych, jakimi są „Simpsonowie” i „Głowa rodziny”. Według osób zaangażowanych w projekty, w obu filmach miałyby się znaleźć sceny z prawdziwymi aktorami. Nie jest jednak jasne, ile tych scen miałoby być i kto by w nich wystąpił. Wiadomo natomiast, że przeważająca część obu filmów będzie animowana.

Serial „The Simpsons” zadebiutował w 1989 roku i pozostaje najdłużej wyświetlanym serialem komediowym w Ameryce. Na dzień dzisiejszy liczy już 639 odcinków, a 30 września 2018 roku ma wystartować kolejna seria. W 2007 roku do kin trafił już jeden film pełnometrażowy oparty na serialu. „The Simpsons Movie” zarobił ponad pół miliarda dolarów.

Tymczasem „Głowa rodziny” zadebiutowała w 1999 roku i do dziś doczekała się 309 odcinków. Jej kolejny sezon również wystartuje 30 września. Plotki o nakręceniu pełnometrażowego filmu na podstawie „Głowy rodziny” zaczęły krążyć już w 2007 roku. Twórca serialu, Seth MacFarlane, zapowiadał, że miałby on przyjąć formę musicalu. Aż do teraz projekt jednak nie doczekał się oficjalnego potwierdzenia.

Tymczasem już 17 sierpnia na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy sezon serialu „Rozczarowani”, stworzony przez twórców „Simpsonów”. Jego akcja toczyć się będzie w baśniowej krainie Dreamland, a głównymi bohaterami będą księżniczka Bean, jej kompan Elfo oraz demon Luci. Pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także