Skazany za planowanie morderstwa wokalista wyszedł z więzienia

/ 10 lutego, 2017

W 2013 roku świat obiegła wiadomość, że wokalista As I Lay Dying, Tim Lambesis, chciał zapłacić 1000 dolarów za zabicie jego żony, Meggan. W lutym 2014 roku wokalista przyznał się do winy. Jego żona domagała się od sądu wymierzenia maksymalnej kary i dożywotniego zakazu zbliżania się do niej dla Tima.

Tim Lambesis (As I Lay Dying) chciał zabić żonę. Jest wyrok

Tim Lambesis został skazany przez sąd w San Diego na karę sześciu lat pozbawienia wolności. Dziś do mediów trafiła wiadomość, że wokalista został zwolniony z więzienia i trafił pod opiekę instytucji Division of Adult Parole Operations nadzorującej funkcjonowanie osób skazanych za poważne przestępstwa.

Wypuszczenie Tima Lambesisa skomentował gitarzysta Dokken, George Lynch, który w rozmowie z „The Eddie Trunk Show” powiedział:

Właśnie opuścił więzienie, gdzie siedział za to, że chciał zabić swoją żonę. To koleś, który potrafił prawić kazania na temat chrześcijaństwa, jak nikt inny, kogo poznałem w swoim życiu. A potem odkrył kokainę, striptizerki, heroinę i sterydy i kompletnie się wykoleił, porzucił rodzinę, żona groziła mu rozwodem. Rozbił swój zespół, nie stać ich na nocnik, żeby się odlać, ledwo wiążą koniec z końcem.

Wyszedł, ma wielki kontrakt, dostał propozycję napisania książki, wszystko układa się po jego myśli. Przemknie dalej bez szwanku przez życie, a wszyscy inni będą przez niego cierpieli.

Przerwana kariera As I Lay Dying

As I Lay Dying powstał w San Diego w 2000 roku i wykonywał muzykę z gatunku metalcore. W ciągu 14 lat działalności grupa wydała sześć albumów długogrających. Znana była z tego, że jej członkowie mocno promowali wartości chrześcijańskie, mimo że nie wszystkie teksty ich utworów dotyczyły spraw wiary. Po rozpadzie As I Lay Dying pozostali członkowie założyli zespół Wovenwar z Shane’em Blayem na wokalu. Grupa ma na koncie dwa albumy.

As I Lay Dying: „A Greater Foundation”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także