Sklepy muzyczne RIFF zapraszają na workshopy DRUM2BASS.

/ 10 maja, 2007

Sklepy muzyczne Riff wspólnie z firmą Yamaha przygotowały cykl pokazów muzycznych pod nazwą DRUM2BASS, które promują pierwszą w Polsce rockową szkołę na sekcję rytmiczną na płycie DVD. Płyty będą dostępne od maja tylko w sieci sklepów muzycznych RIFF.

Pomysł stworzenia szkoły na sekcję rytmiczną na płycie DVD powstał w drugiej połowie roku 2006. Znani muzycy polskiej estrady pracujący ze sobą od wielu lat: basista – Tomasz Gołąb i perkusista – Krzysztof Patocki podjęli się zadania przygotowania takiej szkoły. DVD adresowane jest zarówno do początkujących muzyków jak i doświadczonych instrumentalistów chcących poznać sposoby współpracy pomiędzy basistą a perkusistą proponowane przez autorów. Szkoła zawiera kilka utworów granych w pełnym składzie (np. utwór zespołu Human pt. Polski). Autorzy szczególną uwagę chcą zwrócić na: groove, punktualność i artykulację. Tych zagadnień dotyczą proponowane ćwiczenia. Czytelne i bardzo rozbudowane menu pozwoli na maksymalne wykorzystanie informacji zawartych w szkole. W nagraniu utworów znajdujących się na DVD udział wzięli czołowi polscy muzycy: Wojtek i Piotr Cugowscy, Sebastian Piekarek i Maciek Gładysz.

Workshopy poprowadzą: Tomasz Gołąb i Krzysztof Patocki, gościnnie wystąpi Sebastian Piekarek. Pokazy będą rozpoczynały się w każdym z 10 sklepach Riff o godz. 17.00:

Bydgoszcz – 15 maj (wtorek)
Gdańsk – 16 maj (środa)
Poznań – 21 maj (poniedziałek)
Szczecin – 22 maj (wtorek)
Warszawa, Pl. Konstytucji 5 – 24 maj (czwartek)
Łódź – 29 maj (wtorek)
Wrocław – 30 maj (środa)
Katowice – 31 maj (czwartek)
Lublin – 19 czerwiec (wtorek)
Kraków – 20 czerwiec (środa)

red

KOMENTARZE

Przeczytaj także