Slash i Duff McKagan wspominają, przy jakiej muzyce przeżyli swoje pierwsze razy

/ 11 stycznia, 2019

Dziennikarze portalu „Louder Sound” zapytali muzyków, przy jakich dźwiękach pierwszy raz uprawiali seks. Wśród przepytywanych znaleźli się Slash i Duff McKagan z Guns N’ Roses.

Slash w lutym zagra w Polsce. Szczegóły koncertu

Slash przyznał, że prawdopodobnie była to płyta Fleetwood Mac, choć o mały włos, a stałoby to się przy innej muzyce:

Prawie udało mi się uprawiać pierwszy raz seks przy „Rocks” Aerosmith. Zalecałem się do pewnej dziewczyny przez kilka miesięcy, aż w końcu udało mi się znaleźć w jej mieszkaniu, gdy nie było jej matki. Nastawiła tę płytę. Słuchałem jej na okrągło aż w końcu powiedziała: „Możesz już iść”. Zwykle seks uprawia się przy muzyce, której słuchają dziewczyny. Była więc to pewnie płyta „Rumours” Fleetwood Mac, która cieszyła się dużą popularnością wśród dziewczyn.

Duff McKagan zapamiętał konkretny utwór, przy którym to się stało:

To zabawne, ale doskonale pamiętam mój pierwszy seks. Dziewczyna była starsza ode mnie. Uwielbiała piosenkę „Hit Me With Your Rhythm Stick” Iana Dury’ego – wiem, że ten tytuł doskonale pasuje do sytuacji. Nie miałem pojęcia co robię, ale ona tak, bo miała 18 lat a ja 14. Myślałem sobie: „Łał, awansowałem do wyższej ligi!”.

Utwór „Hit Me With Your Rhythm Stick” ukazał się w 1978 roku pod szyldem Ian Dury and the Blockheads. Piosenka była popularna głównie w Wielkiej Brytanii, gdzie dotarła na szczyt list przebojów. Poniżej przypominamy teledysk do tego utworu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także