Slash o powrocie Guns N’ Roses: Spadł wielki kamień z serca

/ 8 lipca, 2024


Slash przyznaje, że cieszy się, iż udało mu się naprawić relacje z Axlem Rose’em i wrócić do Guns N’ Roses.


Już osiem lat minęło, od kiedy Guns N’ Roses reaktywował się ze Slashem i Duffem McKaganem. Szczególnie Slash cieszy się, że udało mu się naprawić relacje z Axlem. Wcześniej Axl Rose zapewniał, że już nigdy nie dojdzie do ponownej współpracy ze Slashem.

Teraz w wywiadzie dla radia 98 Rock (KRXQ-FM) Slash mówi:

To długa historia, ale świetnie było znowu gadać z Axlem, bo brakowało mi go. Nasze animozje przez lata się pogłębiały. Kiedy więc zaczęliśmy rozmawiać, a ja zacząłem mówić o graniu, wielki kamień spadł mi z serca. Cieszyłem się, że wracamy. Pojawiła się ta chemia, przypomniałem sobie, jak to jest być razem na scenie. Cieszę się, że udało nam się to zrobić.

Zespół Guns N’ Roses od czasu powrotu w 2016 roku nie wydał jeszcze nowego albumu, choć muzycy przyznają, że pracują nad nowym materiałem. W ostatnim czasie Slash powiedział, że Guns N’ Roses pracuje nad nowymi utworami. Potem jego słowa potwierdził Duff McKagan. Kiedy jednak grupa miałaby wejść do studia? W wywiadzie dla „Loudwire Nights” Slash przyznał, że jest taki plan, choć zanim nagra coś z Gunsami najpierw planuje nagrać kolejny album z Mylesem Kennedym i The Conspiratrors.

Slash mówi:

Wchodzę do studia z The Conspirators, nagrywamy nową płytę, a potem cały 2025 rok poświęcam Gunsom.

Do tej pory Guns N’ Roses wydali cztery single w latach 2021-2023: „Absurd”, „Hard Skool”, „Perhaps” i „The General”. Wszystkie one w wersjach demo znane były już wcześniej.

KOMENTARZE

Przeczytaj także