Slash wskazuje swojego gitarowego boga

/ 30 kwietnia, 2021


Gitarzysta Guns N’ Roses powiedział, kto miał największy wpływ na jego rozwój muzyczny.


Slash w wywiadzie dla „Backstage Pass Rock News” został poproszony o wskazanie swojego gitarowego boga. Gitarzysta Guns N’ Roses miał początkowo problem z wybraniem jednej osoby.

Ostatecznie powiedział:

Było parę osób, które miały na mnie duży wpływ, nie wiem, czy da się wskazać jedną. Kiedy byłem mały i mieszkałem w Anglii byli to Pete Townshend i Keith Richards, a potem Jimmy Page i Joe Perry oraz Jimi Hendrix. Wówczas zacząłem grać na gitarze, więc oni mieli na mnie ogromny wpływ. Ale wiesz co? Wybiorę Angusa Younga, bo znam go od wielu lat, a pierwszą płytą AC/DC jaką usłyszałem była „Highway To Hell”. Ta płyta, a potem „Back In Black” miały na mnie ogromny wpływ. Poznałem Angusa, Briana i resztę, kiedy Snakepit otwierał koncerty AC/DC w 2001 roku. Byli wspaniali, wzięli mnie na trasę, wzięli mnie pod swoje skrzydło. Zawsze podobała mi się etyka pracy AC/DC i styl gitarowy Angusa.

Więcej o dorobku i historii AC/DC dowiecie się z Wydania Specjalnego poświęconego temu zespołowi. Dostępne jest już w sprzedaży.

AC/DC WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także