Slash wyjawił, co stało za większością zespołowych kłótni

/ 20 sierpnia, 2018

Slash to jeden z najwytrawniejszych muzyków rocka. Karierę rozpoczął w latach 80. w Guns N’ Roses, z którym to osiągnął niebywały sukces. Współpracował z wieloma najsłynniejszymi artystami, w tym z królem pop, Michaelem Jacksonem. Dziś stoi na czele The Conspirators, a także gra kolejne gigantyczne trasy z reaktywowanym Guns N’ Roses. Świat rocka poznał więc od podszewki i nic nie skrywa już dla niego tajemnic.

Slash nagrał utwór z Chesterem Benningtonem

Slash nie ma wątpliwości, co powoduje większość kłótni w zespołach rockowych. W wywiadzie dla „Variety” wyznał, że większość zespołowych konfliktów napędzana jest kokainą. Guns N’ Roses nie byli pod tym względem wyjątkiem:

Sam się sobie dziwię, że byłem w stanie wyjść co wieczór na scenę i grać koncerty. Mogę się założyć o ostatniego dolara, że gdybym wciąż używał tak, jak robiłem to 12 lat temu, nie byłbym w stanie już funkcjonować. Byłoby to dla mnie zbyt trudne fizycznie i psychicznie. Koks jest cholernie podstępny. Myślałem ostatnio o zespołach z lat 70., bo dorastałem wśród tego szaleństwa. Wówczas tego nie wiedziałem, ale z perspektywy czasu jest dla mnie jasne, że ponad 90 procent wielkich konfliktów w zespołach napędzanych było kokainą.

Gitarzysta dodał:

Jestem dumny z Aerosmith, że udało im się utrzymać zespół w kupie. Jako fan, a także jako ktoś, kto gra w zespole wiem, że fakt, iż zespół na tym nie ucierpiał, dał ludziom poczucie bezpieczeństwa.

Myślę, że także Keith Richards [z The Rolling Stones] kierował się zasadą, że nie ważne, co kto robi, trzeba utrzymać zespół razem. Ta myśl była zakorzeniona w jego DNA. Podziwiam taką postawę.

21 września ukaże się kolejny album Slasha i The Conspirators, zatytułowany „Living The Dream”. Na płycie znajdzie się 12 premierowych kompozycji. Szczegółowa tracklista prezentuje się następująco:

 1. The Call of the Wild
 2. Serve You Right
 3. My Antidote
 4. Mind Your Manners
 5. Lost Inside the Girl
 6. Read Between the Lines
 7. Slow Grind
 8. The One You Loved Is Gone
 9. Driving Rain
 10. Sugar Cane
 11. The Great Pretender
 12. Boulevard of Broken Hearts

Okładka „Living The Dream” wygląda natomiast tak:

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także