Slayer budzi kontrowersje w Gliwicach. Radni boją się promocji satanizmu

/ 28 marca, 2019

Jak podaje portal „24Gliwice.pl” radni Gliwic obawiają się, czy zaplanowany na 4 czerwca 2019 roku koncert Slayera nie będzie promował satanizmu. Zorganizowano w tej sprawie posiedzenie.

Slayer wyda zabawkę, nawiązującą do debiutanckiej płyty

 

Portal „24Gliwice.pl” cytuje słowa radnego PiS, Gabriela Bodziocha, który podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu mówił:

W ostatnim czasie (…) dużo osób do mnie podchodziło w sprawie tego koncertu, co się odbyć ma na hali 4 czerwca, który promuje satanizm.

Chciałbym się dowiedzieć, czym kierują się (zarządcy, przyp. red.) jeżeli zapraszamy na takie wydarzenie, gdzie ludzie myślą, że to miasto promuje taki zespół.

Jak dalej podaje portal, podczas posiedzenia rozgorzała dyskusja i pojawiły się głosy, że podczas tego rodzaju wydarzeń dochodzi do ekscesów, które mogą obrazić uczucia religijne innych osób. Mówiono o przypadkach palenia biblii i rzekomej kopulacji z krzyżem w trakcie koncertów zespołów grających tego rodzaju muzykę.

Przewodniczący rady nadzorczej spółki Arena Operator, Marcin Herra, odpowiadał na zarzuty:

Nie wchodzę mocno w kwestię kultury i pewnego wyrazu artystycznego, więc jest mi zawsze bardzo ciężko to ocenić, bo wiem, że mógłbym obrazić bardzo wiele osób, które są fanami tego zespołu. Zespół Slayer ma 35 lat na scenie, miał nagrody Grammy, jest uznawany za jedną z legend tego rodzaju muzyki.

W zeszłym roku koncert Slayer odbył się w Łodzi, był jednym z wydarzeń, które przyciągnęło ponad 12 tys. osób. To było bardzo duże wydarzenie muzyczne dla tych, którzy interesują się tą muzyką.

Na koniec głos zabrała radna Katarzyna Kuczyńska-Budka (PO), prosząc o zakończenie dyskusji.

Nie chciałabym, aby nasza komisja się przekształciła w komisję cenzury

– argumentowała.

%%REKLAMA%%

Slayer jest w trakcie pożegnalnej trasy koncertowej. Grupa jeszcze nigdy nie grała w Gliwicach, ale występowała w pobliskim Zabrzu i Katowicach, gdzie zawsze była przyjmowana entuzjastycznie. W 2018 roku Slayer wystąpił w Atlas Arenie w Łodzi dla kompletu publiczności.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także