Slayer, Guns N' Roses i inni za 20 PLN. Nowe płyty w Biedronce

/ 26 marca, 2018

Biedronka co jakiś czas dodaje do swojej oferty płyty znanych wykonawców. Po kilku seriach promocyjnych cen płyt winylowych, tym razem, w przedświątecznym tygodniu, do oferty sklepu trafiły płyty CD w cenie 19.99 PLN.

Kwietniowy "Teraz Rock" od środy w kioskach

W nowej ofercie płyt Biedronki znajdziemy między innymi takie tytuły, jak:

  • Apocaliptyca – „Inquisition Symphony”
  • Chris Cornell – „Higher Truth”
  • The Cure – „Disintegration”
  • Guns N’ Roses – „Use Your Illusion II”
  • INXS – „Kick”
  • Megadeth – „Dystopia”
  • Nirvana – „MTV Unplugged In New York”
  • Slayer – „Reign In Blood”
  • Mike Oldfield – „Tubular Bells”

Pełną ofertę płyt CD znajdziecie pod tym adresem.

Ponadto w ofercie Biedronki pojawiły się też płyty DVD w cenie 9.99 PLN. Znajdziecie wśród nich takie filmy, jak „Obcy: Ósmy pasażer Nostromo”, „Avatar”, „Casino Royale”, „Madagaskar”, „W ciemności”, „Marsjanin”, „Metallica: Through The Never”, „Sausage Party”, „Spotlight”.

Tym razem w ofercie promocyjnej zabrakło płyt winylowych, które cieszyły się dużą popularnością w Biedronce.

Rynek muzyczny odnotował wzrost

Rok 2017 okazał się drugim rokiem z rzędu, w którym rynek muzyczny USA odnotował duży wzrost.

„Wall Street Journal” opublikował coroczny raport Recording Industry Association of America (RIAA), według którego w 2017 roku rynek muzyczny w USA przyniósł dochód 8,7 miliarda dolarów, czyli o 16,5% więcej niż rok 2016. Po raz pierwszy od 1999 roku amerykański rynek muzyczny odnotował wzrost przez dwa lata z rzędu.

Główną lokomotywą tego sukcesu jest streaming, który w 2017 roku wygenerował aż 2/3 wszystkich dochodów. Płatne subskrypcje takich portali jak Spotify, Amazon, Tidal, Pandora i Apple Music, a także bezpłatne, opierające się na reklamach strony Youtube i Vevo przyniosły w sumie ponad 4 miliardy zysku.

W ciągu ostatniego roku spadła przede wszystkim sprzedaż plików cyfrowych (aż o 25%, zarabiając 1,3 miliarda dolarów) oraz nośników fizycznych. Te jednak nie odnotowały tak dramatycznego spadku – w 2017 roku sprzedało się o 4% mniej nośników fizycznych niż w 2016 roku. Co ciekawe, po raz pierwszy od 2011 roku nośniki fizyczne zarobiły więcej niż pliki cyfrowe, bo 1,5 miliarda dolarów.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także