Slayer z pożegnalną trasą po Europie. Będzie koncert w Polsce?

/ 9 maja, 2018

Już jutro, 10 maja 2018 roku wystartuje amerykańska trasa koncertowa zespołu Slayer, która ma być jego pożegnalną. Grupie towarzyszyć będą zespoły Anthrax, Testament, Lamb Of God i Behemoth. Pożegnalna trasa Slayera jeszcze w tym roku dotrze do Europy, a skład zespołów towarzyszących będzie podobny i równie zacny. Na scenie zobaczymy także Lamb Of God, Anthrax i Obituary.

Diamond Head na trzech koncertach w Polsce

Nie wiadomo jeszcze jak długa będzie to trasa, ale wiadomo, że Slayer będzie starał się dotrzeć w każdy zakątek świata, w którym tylko ma fanów. Póki co znamy kilka dat w Niemczech. Oto one:

  • Nov. 14 – Dortmund, Germany
  • Nov. 15 – Zwolle, The Netherlands @ IJsselhallen
  • Nov. 24 – Freiburg, Germany
  • Nov. 26 – Hamburg, Germany
  • Nov. 29 – München, Germany
  • Nov. 30 – Erfurt, Germany
  • Dec. 02 – Berlin, Germany

Czy będzie również koncert w Polsce? Tego mamy dowiedzieć się jeszcze w tym tygodniu, gdyż oficjalne ogłoszenie trasy ma nastąpić lada dzień.

Informacja o pożegnalnym tournée była szokiem nie tylko dla fanów, ale również dla innych muzyków. David Ellefson, basista Megadeth, stwierdził:

Zdziwiło mnie to. Są za młodzi na emeryturę. Wszyscy ciężko pracujemy, sporo musimy namachać się głowami. Bolą nas szyje. Rozumiem to. Nie rozmawiałem z chłopakami i nie wiem, co dokładnie nimi kierowało. Robimy to już naprawdę długo i jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się przeżyć tak wiele wspaniałych momentów.

Fani zespołu zastanawiali się również, czy nadchodzącej trasie będzie towarzyszyć nowa płyta, ale gitarzysta Gary Holt rozwiał ich nadzieje:

Nie. Nie będzie nowego albumu. Moim zdaniem odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”, ale ja jestem Gary „bez komentarza” Holt. Nic nie wiem. Widzieliście daty, widzieliście informację prasową. Cieszcie się doniosłą historią Slayera, której częścią miałem szczęście być przez ostatnie siedem lat. To była wspaniała podróż, zakończymy ją mocnym, brutalnym akcentem.

Slayer natomiast wyda specjalny box z utworami z płyty „Repentless”. Muzycy postanowili zadbać o wyjątkową oprawę wydawnictwa. „Repentless” będzie zawierał sześć płyt winylowych. Każda z nich będzie o wyjątkowej średnicy 6,66 cala (tradycyjny singel ma 7 cali). Na płytach znajdą się wszystkie utwory z ostatniej studyjnej płyty Slayera. Kiedy ukaże się box? Oczywiście 6 czerwca, czyli 6.06. Do wyboru będą kolory czarny, czerwony i złoty.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także