Slipknot udostępnił koncertowy teledysk do singla „The Chapeltown Rag” [WIDEO]

/ 18 lutego, 2022

Znany nam już od kilku miesięcy utwór „The Chapeltown Rag” doczekał się teledysku koncertowego.


Wyprodukowany przez Joe Baressiego singiel pt. „The Chapeltown Rag” to najnowszy premierowy materiał od zespołu Slipknot. Nie wiadomo, czy kompozycja znajdzie się na nowej płycie grupy, która – jak przekonuje Corey Taylor – jest już na ukończeniu.

Niezależnie od tego, Slipknot promuje swój najnowszy singiel. Właśnie w sieci pojawił się teledysk koncertowy przygotowany na jego potrzeby. Nagrania pochodzą z koncertu Knotfest Roadshow 2021:

Tak o kompozycji zaraz po jej premierze wypowiedział się Corey Taylor:

To klasyczny Slipknot. Jest szalony. A tekst opowiada o różnych manipulacjach, które mogą się pojawić, kiedy media społecznościowe spotykają się z mediami. Stajemy się uzależnieni od tych mediów, co robi się niebezpieczne.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, polski koncert zespołu Slipknot odbędzie się 7 sierpnia 2022 roku w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Slipknot – nowa płyta w drodze

Wokalista Slipknot zdradził, że nowy album zespołu będzie miał swoją premierę za około trzy miesiące. Taką informację przekazał Corey Taylor w rozmowie z „Trunk Nation With Eddie Trunk”. Album nagrywany był w 2021 roku pod okiem producenta Joe Barresiego.

Frontman powiedział:

Płyta jest w trakcie miksowania. Wszystko jest skończone, więc to już ostatni etap, co jest radosną nowiną. Więc to prawdopodobnie potrwa… Myślę, że miną kolejne trzy miesiące [zanim zostanie wydana]. Grafika jest już zrobiona. Właśnie wymyśliliśmy tytuł […] Jesteśmy naprawdę podekscytowani. Więc miejmy nadzieję, że za trzy miesiące – no, trochę mniej – wydamy singiel, a niedługo później album.

Nowa płyta będzie następczynią świetnie przyjętej „We Are Not Your Kind” z 2019 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także