Slipknot z kolejnym raportem ze studia. Koniec prac już blisko

/ 7 kwietnia, 2019

Zespół Slipknot pracuje nad nowym albumem, którego premiera zapowiedziana jest na 9 sierpnia 2019 roku. Ostatnio ze studia odezwał się DJ Sid Wilson.

Zobacz czasówkę Mystic Festival 2019

Sid Wilson opublikował krótką wiadomość, w której powiedział:

Właśnie sobie odpoczywam. Jestem w trakcie sesji z zespołem Slipknot i nagrywam ostatnie partie. Koniec prac coraz bliżej. Bądźcie czujni.

Wcześniej grupa podzieliła się krótkim filmem, w którym Corey Taylor nagrywał ścieżki wokalne.

Jakiś czas temu, w wywiadzie dla „Kerrang!”, Clown powiedział, że nowa płyta będzie równie ciężka co „Iowa” i że przedstawi zespół nowemu pokoleniu fanów:

Mógłbym powiedzieć, że nowa płyta odkryje Slipknota na nowo, ale we właściwy sposób. Gdy zakładaliśmy zespół, miałem 26 lat, we wrześniu skończę 50 lat. Ten album pokaże nas jako starsze istoty ludzkie. W 1998 roku toczyliśmy pewną wojnę, a w 2019 będziemy toczyć nową. Pierwsza płyta była jak cios w twarz koszem na śmieci albo kijem. Nowa płyta będzie jak odkrywanie nas na nowo.

%%REKLAMA%%

Pod koniec lipca Slipknot wyruszy w trasę Knotfest, która obejmie koncerty w Ameryce i grupie towarzyszyć będą zespoły Volbeat, Gojira i Behemoth.

A jeszcze wcześniej grupa będzie jedną z gwiazd Mystic Festival, który odbędzie się 25-26 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie i otaczającym ją parku lotników. Wśród innych wykonawców wystąpią też Sabaton, Emperor, Soulfly, Trivium, Testament i In Flames.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także