Słuchalność Trójki spada, prześcignęło ją Antyradio. Będzie dymisja prezeski?

/ 14 stycznia, 2021


Poznaliśmy wyniki badań słuchalności za IV kwartał 2020 roku. Program Trzeci Polskiego Radia dalej spada.


Radio Track przedstawił wyniki badania zrealizowanego przez Kantar dotyczącego słuchalności rozgłośni radiowych w Polsce w IV kwartale 2020 roku. Duży spadek odnotowała Trójka, która spadła z 5,3 do 2,4 procent udziału w rynku względem ubiegłego roku. Tym samym Trójkę wyprzedziły Vox FM (5,8%), ponadregionalne Radio Tok FM (2,6%) oraz Antyradio, które zanotowało wynik 2,7%.

Na czele stawki jest RMF FM z udziałem 29,2%, za nim Radio Zet (12,2%) i radiowa Jedynka (5%). Pełne wyniki badań możecie znaleźć pod tym adresem.

W roku 2020 Trójka przeszła gwałtowne zmiany, które spowodowały spadek słuchalności stacji. Jeszcze w I kwartale jej słuchalność wynosiła 5,3%, ale potem każdy kolejny kwartał wykazywał coraz gorsze wyniki. Jak podaje portal „Gazeta Kultura” należący do Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun chce doprowadzić do dymisji Agnieszki Kamińskiej, która Polskim Radiem dowodzi od 22 stycznia 2020 roku. Braun wnioskuje też o rozpisanie konkursu na nowego prezesa/ prezeskę Polskiego Radia.

fot. Adrian Grycuk

KOMENTARZE

Przeczytaj także