Smashing Pumpkins dali pierwszy występ po powrocie [WIDEO]

/ 12 czerwca, 2018

Smashing Pumpkins powraca w niemal oryginalnym składzie na trasę koncertową. Grupa będzie grała w składzie: Billy Corgan, James Iha, Jimmy Chamberlin, Jeff Schroeder i koncertowy basista Jack Bates, który zastąpi D’Arcy Wretzky. Zespół dał pierwszy od czasu reaktywacji występ.

Kolejny muzyk System Of A Down wypowiada się w temacie nowej płyty

Smashing Pumpkins wystąpili w programie „The Tonight Show With Jimmy Fallon”, w którym zagrali dwa utwory. Jednym z nich był klasyczny utwór „Zero”, pochodzący z wydanego w 1995 roku albumu „Mellon Collie & The Infinite Sadness”, a drugi to zupełnie nowa piosenka „Solara”.

Oba wykonania możecie obejrzeć poniżej.

Smashing Pumpkins – Zero

Smashing Pumpkins – Solara

Lider grupy zdradził, że w najbliższym czasie na rynku pojawią się dwie EPki, na każdej znajdzie się po cztery utwory. Już w połowie lutego Corgan na swoim Instagramie podał tytuły nowych kompozycji Smashing Pumpkins, które znajdą się na nadchodzących minialbumach, oto one: „Alienation”, „Travels”, „Silvery Sometimes (Ghosts)”, „Solara”, „With Sympathy”, „Marchin’ On”, „Knights of Malta”, „Seek and You Shall Destroy”. Wszystko na to wskazuje, że obie EPki wyprodukuje Rick Rubin.

Latem zespół Smashing Pumpkins wyruszy w trasę koncertową pod szyldem „The Shiny and Oh So Bright” – na razie zostały ogłoszone daty występów wyłącznie w Ameryce Północnej. Całość zbiega się z 30. rocznicą powstania grupy. Muzycy będą wykonywali utwory z pierwszych pięciu studyjnych albumów. Wiadomo, że w szeregach formacji zabraknie basistki D’arcy Wretzky, która grała w Smashing Pumpkins do 1999 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także