Smashing Pumpkins ma nową gitarzystkę w składzie. Z kim zagra w Polsce?

/ 26 kwietnia, 2024


Wiemy, kto zagra na scenie ze Smashing Pumpkins. Grupa już niedługo przyjedzie do Polski.


W październiku 2023 roku Jeff Schroeder poinformował, że rozstał się z zespołem Smashing Pumpkins. Gitarzysta zajmował to stanowisko od 2007 roku i zagrał na pięciu albumach studyjnych zespołu, w tym na trzyczęściowym „Atum: A Rock Opera in Three Acts”, który był wydawany na przełomie lat 2022 i 2023.

Na początku stycznia 2024 Smashing Pumpkins opublikował komunikat, w którym informuje, że dosłownie każdy może starać się o stanowisko nowego gitarzysty Smashing Pumpkins.

Grupa w mediach społecznościowych podała adres mailowy, na który można było wysyłać swoje zgłoszenia wraz z materiałami. Liczba zgłoszeń przerosła oczekiwania grupy.

W ciągu dwóch tygodni na to miejsce aplikowało ponad 10 tysięcy osób. W końcu grupa ogłosiła, kto będzie z nią grał na gitarze: jest to Kiki Wong, która na przestrzeni swojej kariery występowała z takimi artystami, jak Taylor Swift, Usher i Bret Michaels. Billy Corgan napisał:

Przesłuchiwanie tych wszystkich niezwykłych muzyków było herkulesową, ale owocną pracą. Przede wszystkim chciałbym podziękować każdemu, kto podesłał materiały. Przez ostatnie kilka miesięcy przesłuchiwaliśmy świetnych gitarzystów i nie była to prosta decyzja. Byłem fanem Kiki jeszcze zanim nadesłała zgłoszenie. Cieszy nas, że ktoś tak zdolny jak ona będzie częścią naszej koncertowej rodziny. To ekscytująca chwila dla Smashing Pumpkins. Do zobaczenia latem!

W ramach nadchodzącej trasy koncertowej Smashing Pumpkins zagra także w Polsce. Grupa wystąpi 2 lipca 2024 w PreZero Arena w Gliwicach.

KOMENTARZE

Przeczytaj także