Smashing Pumpkins ukończył pracę nad nowym albumem. Kiedy premiera?

/ 22 lutego, 2020

Billy Corgan potwierdził, że prace nad nową płytą Smashing Pumpkins dobiegły końca. Ma to być dwupłytowy album.

W wiadomości opublikowanej w mediach społecznościwych Billy Corgan napisał:

Skończyliśmy miksowanie 20 piosenek. Następnym krokiem jest mastering (który jest ostatnim krokiem, dotyczy technicznych drobiazgów). Można więc stwierdzić, że nowy album jest ukończony. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali. Nowa muzyka SP wkrótce.

Billy Corgan nie powiedział, kiedy dokładnieukaże się płyta. Z jego wcześniejszych wypowiedzi można wywnioskować, że album będzie dwupłytowy i należy go traktować jako pierwszą pełnoprawną płytę od czasu powrotu grupy:

Pod wieloma względami będzie to nasz pierwszy prawdziwy album od powrotu. Pracuję nad nim od ponad roku. Mam w tej chwili 21 piosenek i zamierzamy wydać w tym roku podwójny album.

To pierwszy album od czasów „Machiny” z 2000 roku, nad którym ja James i Jimmy pracujemy wspólnie.

Przy poprzedniej płycie wyznawaliśmy zasadę „wskoczmy do studia i nagrajmy coś na szybko”, cieszę się więc, że tym razem podjęliśmy ryzyko stworzenia czegoś nowego, zamiast małpować to, z czego jesteśmy znani.

Smashing Pumpkins ma na koncie dwupłytowy album. Jest nim „Mellon Collie And The Infinite Sadness” z 1995 roku.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o legendarnym Black Sabbath i solowych dokonaniach Ozzy'ego Osbourne'a w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, trzecie już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów świata – legendarnemu Black Sabbath, a także jego wokaliście – Ozzy'emu Osbourne'owi.

KUP TERAZ!

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów Black Sabbath i Ozzy'ego (wraz z najnowszym!)
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż 13 szczerych wywiadów
  • Relacje z polskich koncertów
  • I wiele, wiele więcej!

Black Sabbath + Ozzy Osbourne – Wydanie Specjalne” jest już do kupienia w Empikach i salonikach prasowych w całej Polsce, a także w naszym sklepie internetowym za 19,99 zł.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także