„Śniegu już nigdy nie będzie”: zobacz zwiastun polskiego kandydata do Oscara

/ 26 sierpnia, 2020

Śniegu już nigdy nie będzie” to polski film, który będzie reprezentował nasz kraj w walce o Oscara w kategorii „Najlepszy film zagraniczny”. Właśnie poznaliśmy pierwszy teaser filmu.

Możecie go obejrzeć poniżej.

Śniegu już nigdy nie będzie” to film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Opowiada on o pochodzącym ze wschodu Żeni, który zatrudnia się jako masażysta na luksusowym podmiejskim osiedlu. W niedługim czasie zostaje powiernikiem swoich klientów.

Film będzie miał premierę 7 września.

%%REKLAMA%%

Opis filmu (za Filmweb):

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

Przyszłoroczne Oscary odbędą się 25 kwietnia 2021 roku. Ostatni polski film, który zdobył Oscara w kategorii międzynarodowej to „IdaPawła Pawlikowskiego z 2015 roku. W kolejnych latach nominowane były między innymi „Zimna wojna” i „Boże Ciało”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także