Snow Patrol wraca z długo oczekiwanym albumem [AUDIO]

/ 9 maja, 2018

Siódmy krążek zespołu Snow Patrol, zatytułowany „Wildness”, ukaże się na rynku 25 maja. Jest to pierwszy studyjny album grupy od 2011 roku. W sieci pojawił się jego kolejny muzyczny zwiastun, a mianowicie kompozycja „Empress”.

Michael Schenker zagra w Polsce

Poniżej możecie zapoznać się ze wspomnianym utworem:

Wcześniej muzycy udostępnili także inne utwory, które zapowiadają całość: „Don't Give In”„Life on Earth”,  „What If This Is All The Love You Ever Get?”

Na płycie „Wildness”, za której brzmienie odpowiada producent Jacknife Lee (współpracował z takimi zespołami jak m.in. Kings of Leon, The Killers czy U2), znajdzie się 10 premierowych kompozycji, oto szczegółowa tracklista:

  1. Life On Earth
  2. Don’t Give In
  3. Heal Me
  4. Empress
  5. A Dark Switch
  6. What If This Is All The Love You Ever Get?
  7. A Youth Written In Fire
  8. Soon
  9. Wild Horses
  10. Life And Death

Wokalista Gary Lightbody tak mówi o nadchodzącej płycie:

Dzikość można definiować na wiele różnych sposobów, choć myślę, że można wyróżnić dwa typy: dzikość współczesności, całe to zamieszanie, nielogiczność, alienacja oraz dzikość pierwotna, coś w rodzaju piękna które nas łączy, pasji, miłości i bliskości z naturą. O takiej właśnie dzikości mówi ten album. O jej utracie oraz próbie przywrócenia.

Grupa Snow Patrol powstała w 1993 roku. Założyli ją szkoccy studenci: Gary Lightbody oraz Mark McClelland. Na swoim koncie mają, jak na razie, sześć studyjnych albumów, ostatni z nich – „Fallen Empires” – ukazał się w 2011 roku.

Od płytowego debiutu, który nastąpił w 1998 roku, formacja sprzedała 15 milionów albumów na całym świecie, ponadto Snow Patrol zdobyli nominacje do najbardziej prestiżowych nagród, w tym Grammy, BRIT czy Mercury Music Prize.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także