Sodom. Poważne zmiany w składzie

/ 5 stycznia, 2018

Wokalista i basista Sodom, Thomas „Angelripper” Such, poinformował, że rozstał się z pozostałymi muzykami.

Orange Warsaw Festival ogłasza kolejną gwiazdę

Skład Sodom opuścili gitarzysta Bernd „Bernemann" Kost i perkusista Markus „Makka" Freiwald. Kost grał w grupie od 1996 roku, a Freiwald od 2010. Tak swoją decyzję uzasadnia Such:

Po głębokich przemyśleniach postanowiłem podjąć ten trudny krok i zrobić miejsce dla nowych wyzwań.

Sodom zawsze opierał się na poświęceniu i pasji wszystkich jego członków. Makka grał w zespole od prawie ośmiu lat, a Bernemann od ponad 20. By uniknąć potencjalnej rutyny, która uniemożliwiłaby nam rozwój artystyczny, postanowiłem rozpocząć od nowa z pełnymi głodu muzykami. Jednocześnie chciałbym podziękować Makce i Bernemannowi za wspaniałe lata, podczas których daliśmy fantastyczne koncerty i wydaliśmy serię prawdziwych, metalowych manifestów.

Thomas nie ujawnił jeszcze, kto będzie grał w składzie Sodom, ale zapewnia, że zmiana nie wpłynie na zaplanowane koncerty grupy.

Jeszcze nie podjąłem decyzji. Jestem otwarty na wszystkie opcje. Jedno jest pewne: Sodom powróci jeszcze silniejszy.

Najbliższy koncert ma odbyć się na początku kwietnia w Austrii, wtedy zapewne poznamy nowy skład. Sodom ma też wkrótce rozpocząć nagrania nowego albumu.

Sodom to niemiecki zespół thrashmetalowy, powstały w 1981 roku. Thomas Such gra w nim od samego początku. Grupa zadebiutowała w 1986 roku albumem „Obsessed By Cruelty” i od tamtej pory wydała 16 albumów studyjnych. Ostatni z nich ukazał się w 2016 roku pod tytułem „Decision Day”. 

rf

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także