Sodom w nowym składzie. Do grupy powraca były muzyk

/ 22 stycznia, 2018

Na początku stycznia wokalista i basista SodomThomas „Angelripper” Such, poinformował, że rozstał się z pozostałymi muzykami grupy. Wiadomo już kto ich zastąpi. 

Były perkusista Judas Priest nie żyje

Do lidera formacji dołączyli następujący muzycy: gitarzysta Frank „Blackfire” Gosdzik (Assassin, ex-Kreator), który powrócił do Sodom po 28 latach (grał na dwóch, najsłynniejszych studyjnych albumach formacji – „Persecution Mania” z 1987 i „Agent Orange” z 1989), gitarzysta Yorck Segatz (Beyondition) oraz perkusista Stefan „Husky” Huskens (Asphyx, Desaster). Tak więc – po raz pierwszy w swojej historii niemiecki zespół stał się kwartetem. 

Dwóch gitarzystów daje nam o wiele więcej możliwości podczas występów na żywo. Będziemy więc mogli grać utwory, których nie bylibyśmy stanie wykonać w trójkę. Zaczęliśmy już tworzyć setlistę na nadchodzące koncerty – znajdą się na niej zarówno klasyczne utwory, jak i nagrania, które nigdy lub bardzo rzadko były wykonywane. 

Dodał również:

Powszechnie wiadomo, że wszyscy trzej to wyjątkowi instrumentaliści, a heavy metal to ich życie. Ważny jest także aspekt osobisty – nowi członkowie to fani Sodom, którzy mieszkają w Essen. Czy muszę coś więcej wyjaśniać?

Tego lata swoją premierę będzie miał singiel nagrany w nowym składzie, z kolei kolejny studyjny album grupy Sodom powinien pojawić się wiosną przyszłego roku.

Przypomnijmy: na początku stycznia grupę opuścili gitarzysta Bernd „Bernemann" Kost i perkusista Markus „Makka" Freiwald. Tak swoją decyzję uzasadniał wówczas Such:

Po głębokich przemyśleniach postanowiłem podjąć ten trudny krok i zrobić miejsce dla nowych wyzwań.

Sodom zawsze opierał się na poświęceniu i pasji wszystkich jego członków. Makka grał w zespole od prawie ośmiu lat, a Bernemann od ponad 20. By uniknąć potencjalnej rutyny, która uniemożliwiłaby nam rozwój artystyczny, postanowiłem rozpocząć od nowa z pełnymi głodu muzykami. Jednocześnie chciałbym podziękować Makce i Bernemannowi za wspaniałe lata, podczas których daliśmy fantastyczne koncerty i wydaliśmy serię prawdziwych, metalowych manifestów.

Sodom to niemiecki zespół thrashmetalowy, powstały w 1981 roku. Thomas Such gra w nim od samego początku. Grupa zadebiutowała w 1986 roku albumem „Obsessed By Cruelty” i od tamtej pory wydała 16 albumów studyjnych. Ostatni z nich ukazał się w 2016 roku pod tytułem „Decision Day”. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także