Soft Cell opublikowali pierwszy od 20 lat singiel. Nowy album w drodze! [AUDIO]

/ 8 października, 2021

„Bruises on My Illusions” – opublikowany właśnie singiel – to zapowiedź nowej, pierwszej od dwóch dekad płyty duetu Soft Cell.


Marc Almond i Dave Ball zapowiedzieli właśnie publikację premierowego materiału pod szyldem Soft Cell. W sieci pojawił się już singiel „Bruises on My Illusions”, który stanowi zapowiedź nowej płyty duetu.

Album pt. „*Happiness Not Included” ujrzy światło dzienne 25 lutego 2022 roku i będzie pierwszym od dwóch dekad, czyli „Cruelty Without Beauty” z 2002 roku. Wspomniany, opublikowany właśnie singiel prezentujemy poniżej:

Soft Cell szczególną popularnością cieszyli się pod koniec lat 70. i na początku 80., gdy wylansowali takie przeboje jak „Tainted Love”, „Sex Dwarf” oraz „Bedsitter”. W 1984 roku duet zawiesił działalność. Powrócił na krótko na początku XXI wieku, czego efektem była wspomniana płyta i trasa koncertowa. Kolejna reaktywacja nastąpiła w 2018 roku, ale wówczas muzycy nie planowali wydać nowego albumu. Ten – zapowiedziany właśnie – pojawi się dopiero na początku 2022 roku.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także