Solstafir będzie świętować wyjątkowy jubileusz w Polsce

/ 17 lipca, 2019

Solstafir w tym roku świętować będzie 10. rocznicę wydania płyty „Kold”. Z tej okazji grupa zagra krótką trasę koncertową, na której będzie wykonywać ten album w całości. Jeden z tych koncertów odbędzie się w Warszawie: zespół wystąpi 21 grudnia 2019 roku w ramach X-Mass Festival.

Solstafir powstał w 1995 roku w Islandii, początkowo jako zespół blackmetalowy, lecz szybko zmienił styl na post metal. Tak o stylu grupy w „Teraz Rocku” wypowiadał się lider Solstafir:

Wyobraź sobie, że AC/DC chciałoby grać jak Pink Floyd. Wciąż mamy ciężkie gitary, niektóre utwory gramy w tonacji A, jak zespoły deathmetalowe. Ale nie można cały czas grać tego samego, trzeba ewoluować. Wprawdzie wśród moich ulubionych zespołów znajdują się Motörhead i AC/DC, które nie ewoluują, ale pragnę próbować nowych rzeczy. Dziś słucham innej muzyki, niż w wieku 17 lat, kiedy powstał zespół. Nadal lubię Darkthrone, ale słucham też Neila Younga, Nicka Cave’a. W 1995 roku inspirowało nas może 15 artystów, a dziś inspiruje 1500.

%%REKLAMA%%

Album „Kold” to trzeci longplay Solstafir. Ukazał się w 2009 roku i należy do największych osiągnięć grupy. Dyskografię Solstafir zamyka płyta „Berdreyminn” z 2017 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także