Spadkobiercy Vinniego Paula: Nie może być reaktywacji Pantery bez Vinniego i Dime’a

/ 1 grudnia, 2022


Na oficjalnym profilu zmarłego perkusisty Pantery pojawiło się oświadczenie dotyczące nadchodzących koncertów.


„Dla braci. Dla fanów. Dla dziedzictwa” – takim hasłem promowany jest sceniczny powrót zespołu Pantera. Przypomnijmy, że grupę współtworzą Philip Anselmo, Rex Brown, Zakk Wylde i Charlie Benante.

Na oficjalnym profilu zmarłego w 2018 roku perkusisty Pantery, Vinniego Paula, pojawiło się oświadczenie jego bliskich. Możemy w nim przeczytać:

Nie może być reaktywacji Pantery bez Vinniego i Dime’a. Jednak nie ma lepszego sposobu na upamiętnienie dorobku Vinniego i Dime’a niż granie muzyki Pantery fanom. Jesteśmy zaszczyceni, że Charlie i Zakk, ich bliscy przyjaciele i muzyczni bracia, będą dzielić scenę z Philipem i Rexem wyzwalając moc Pantery na żywo na całym świecie.

Pantera powróci na scenę już w grudniu w Meksyku, a 5 czerwca 2023 będzie gwiazdą Metal Hammer Festival 2023 w łódzkiej Atlas Arenie.

„Billboard” poinformował, że projekt uzyskał zielone światło od spadkobierców Vinniego Paula i Dimebaga Darrella. Co ciekawe jeszcze w zeszłym roku Rex Brown powiedział, że nie weźmie udziału w reaktywacji Pantery, jeśli takowa dojdzie do skutku. Najwyraźniej zmienił zdanie.

Pantera swoją ostatnią trasę koncertową zagrała w 2001 roku, promując album „Reinventing The Steel”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także