Sprawa Led Zeppelin zadecyduje o losie Eda Sheerana?

/ 6 lipca, 2019

Ed Sheeran został pozwany przez spadkobierców Eda Townsenda, współautora przeboju „Let’s Get It OnMarvina Gaye’a z 1973 roku. Twierdzą oni, że przebój Eda Sheerana Thinking Out Loud” z 2014 roku w dużej mierze został zainspirowany właśnie tamtym przebojem Gaye’a. Sąd postanowił, że zanim wyda wyrok, zaczeka na zakończenie podobnej sprawy dotyczącej zespołów Spirit i Led Zeppelin. Zespół Led Zeppelin został pozwany przez zespół Spirit, który twierdzi, że utwór „Stairway To Heaven” jest bardzo podobny do ich piosenki „Taurus” z 1968 roku.

Robert Plant nazwał Led Zeppelin triem

Sędzia sądu na Manhattanie, Louis Stanton, oddalił sprawę Sheerana do września tego roku, kiedy to ma odbyć się kolejna rozprawa w sprawie Spirit-Led Zeppelin. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Ed Sheeran został pozwany o plagiat. W 2017 roku osiągnął ugodę, wypłacając 20 milionów dolarów za przebój „Photograph”.

%%REKLAMA%%

Robert Plant wykonał przebój Led Zeppelin

Kilka dni temu artysta podczas koncertu w Islandii wykonał po raz pierwszy od 1996 roku utwór „Immigrant Song” z trzeciego albumu Led Zeppelin.

Spekuluje się, że Robert Plant sięgnął po „Immigrant Song” podczas wspomnianego koncertu, ponieważ utwór zainspirowany był wizytą Led Zeppelin w Islandii, która odbyła się w 1970 roku. W końcu tam możemy usłyszeć słowa „the land of ice and snow” nawiązujące do tego mroźnego kraju.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także