Sprzedaż płyt winylowych pobije w tym roku sprzedaż płyt CD?

/ 10 września, 2019

Rok 2019 może być pierwszym rokiem od 1986, w którym dochód ze sprzedaży płyt winylowych przebije sprzedaż płyt CD, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Raport opublikowany przez Recording Industry Association of America (RIAA) mówi, że w pierwszym półroczu 2019 roku sprzedaż płyt winylowych przyniosła 224,1 miliona dolarów dochodu, a sprzedaż płyt CD 247,9 miliona dolarów dochodu. Czyli płyty CD wciąż zarobiły więcej, ale sprzedaż płyt winylowych ciągle rośnie. W pierwszym półroczu wzrosła o 12,9 procent, podczas gdy sprzedaż płyt CD ani drgnęła. Jeśli ten trend będzie trwał to w 2019 roku na płytach winylowych rynek muzyczny zarobi więcej niż na płytach CD. Będzie to pierwsza taka sytuacja od 1986 roku.

Jeśli jednak chodzi o sprzedaż nośników płyty winylowe wciąż są daleko za płytami CD. W pierwszym półroczu 2019 roku w USA sprzedało się 8,6 miliona sztuk płyt winylowych i 18,6 miliona sztuk płyt CD.

%%REKLAMA%%

Wciąż jednak najpopularniejszą formą słuchania muzyki jest streaming. Według raportu USA stanowi on 62% całego rynku, podczas gdy płyty winylowe to zaledwie 4% udziału w rynku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także