St. Vincent o jednym z najlepszych utworów w historii: Ludzie robią z nim najgorszą rzecz

/ 9 kwietnia, 2024
fot. Alex Da Corte


Jakiego utworu nie powinno się wykonywać w talent shows? St. Vincent wskazała taką piosenkę.


St. Vincent w wywiadzie dla BBC Radio 2 powiedziała, że „HallelujahLeonarda Cohena to jeden z najlepszych utworów, jakie napisano w historii. Wyraziła też zniesmaczenie tym, jak często ludzie wykonują go w różnych talent shows.

St. Vincent mówi:

„Hallelujah” Leonarda Cohena to jedna z najlepszych piosenek, jakie kiedykolwiek napisano. Kropka. To arcydzieło. Napisanie go zajęło kilka lat. Piosenka opowiada o tym, jak skomplikowane jest życie, o agonii, ekstazie i całym nieodłącznym konfliktem z tym związanym. Jakiś czas temu ludzie chętnie wykonywali tę piosenkę w American Idol. Ludzie wychodzili i śpiewali ją, co było po prostu najgorszą rzeczą na świecie.

Hallelujah” ukazał się w 1984 roku na płycie „Various Positions„, ale rozsławiony został później przez Johna Cale’a i Jeffa Buckleya, którzy w latach 90. wykonali swoje wersje. Do dziś zarejestrowano ponad 300 wersji tego utworu.

Najnowszy album St. Vincent, „All Born Screaming”, ukaże się 26 kwietnia za pośrednictwem Virgin Music Group. Materiał zmiksował Cian Riordan.

Piosenkę promuje utwór „Flea”, w którym wystąpił Dave Grohl.

KOMENTARZE

Przeczytaj także