Stanisław Soyka zapowiedział premierę nowej płyty [WIDEO]

/ 5 grudnia, 2018

Album zatytułowany „Muzyka i słowa”, najnowsze dzieło Stanisława Soyki, trafi do sprzedaży 1 lutego 2019 roku. Wydawnictwo będzie składało się z dwunastu kompozycji, które utrzymane zostały w różnych gatunkach, stylach i inspiracjach.

Można na nim usłyszeć późne lata 70., rythm & blues'a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady. Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć: miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga: ”Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców: „Mamulu, Tatulu”.

Soyka na temat „Muzyka i słowa”:

Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać. I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej „Ławeczce”

– powiedział.

Wydawnictwo zapowiada utwór „Ławeczka-bajeczka”, który znaleźć można w serwisie YouTube:

Tracklista:

 1. Przyszedł czas na zmiany
 2. Ławeczka-bajeczka
 3. Zależy mi
 4. Mamulu, Tatulu
 5. Lubię wracać do Warszawy
 6. Nie ma ich
 7. Ciszy nie unikaj
 8. W Piotrowym mateczniku
 9. Tango pozostało
 10. I już i tyle
 11. Wielka rzeka

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także