Steve Harris (Iron Maiden) mówi, dlaczego nie zdecydował się na karierę piłkarza

/ 5 grudnia, 2021


Steve Harris zamiast basistą Iron Maiden mógł być piłkarzem. Dlaczego nim nie został?


W młodości Steve Harris miał szansę zostać zawodowym piłkarzem West Ham United. Zamiast tego wybrał karierę muzyka. Dlaczego wolał być basistą Iron Maiden?

W wywiadzie dla „Tylko Rocka” mówił o tym w wywiadzie z Wiesławem Weissem:

W West Ham trenowałem przez siedem, może osiem miesięcy. Miałem wtedy czternaście lat. I nie byłem oddany piłce całym sercem. Gdy ma się czternaście lat, zaczyna się przesiadywać z kolegami w klubach, popijać piwo, ganiać za dziewczynami. A piłki nie da się pogodzić z takim trybem życia. Jeśli chcesz zostać zawodowym piłkarzem, musisz być przygotowany na wiele wyrzeczeń. Przez te siedem czy osiem miesięcy, kiedy próbowałem zostać piłkarzem, miałem codziennie treningi, a poza tym w każdy weekend grałem w trzech meczach – w sobotę zaraz po szkole w klubie, w którym trenowałem wcześniej i wobec którego nadal miałem zobowiązania, a w niedzielę w innym klubie oraz w West Ham. To było ponad siły. Nie tak wyobrażałem sobie życie. Chciałem, jak inni koledzy, móc usiąść wieczorem przy szklance piwa, chciałem, by wszystkie dziewczyny były moje (śmiech). Byłem za młody, by myśleć o karierze zawodowego piłkarza.

Poznaj historię i dorobek Iron Maiden w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi. Do regularnej sprzedaży trafi 8 grudnia, a już teraz dostępne jest w internetowej przedsprzedaży.

„Iron Maiden – Wydanie Specjalne” – ZAMÓW TERAZ!

KOMENTARZE

Przeczytaj także