Steve Harris (Iron Maiden) mówi, która nagroda była dla niego największym zaszczytem

/ 20 czerwca, 2023


Basista Iron Maiden przyznaje, że czuł się bardzo zaszczycony dostając tę nagrodę.


Zespół Iron Maiden nie należy do takich, które zabiegałyby o nagrody. Ostatnio Bruce Dickinson przyznał, że nie zależy mu na włączeniu do Rock’n’Roll Hall Of Fame. Jednak są nagrody, którymi członkowie grupy czują się zaszczyceni.

Jedną z nich jest nagroda Ivor Novello przyznawana tekściarzom i kompozytorom w Londynie przez Brytyjską Akademię Kompozytorów i Tekstopisarzy. Iron Maiden otrzymał taką w 2001 roku.

Basista Steve Harris w wywiadzie dla zachodniego „Metal Hammera” zapytany o to, jaka nagroda była dla niego największym zaszczytem mówi, że właśnie Ivor Novello:

Nie chciałem iść na wręczenie. Takie sytuacje trochę mnie krępują. Czuję się nieco zażenowany i zostawiam to innym członkom zespołu. Ale uważam, że to zaszczyt pod wieloma względami, bo jest to nagroda dla kompozytorów, a ja zawsze mówiłem, że komponowanie jest najważniejsze. Mniej istotne jest to, co myślą o tobie jako o muzyku. Dostanie więc takiej nagrody było bardzo miłe.

Iron Maiden aktualnie jest na trasie koncertowej. Grupa właśnie zagrała dwa koncerty w Polsce (zobacz naszą fotorelację).

Wszystko o Iron Maiden znajdziesz w naszym Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi.

IRON MAIDEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także