Steve Harris zdradza, kiedy pojawi się nowy album British Lion

/ 19 listopada, 2018

Nie jest tajemnicą, że dla Steve’a Harrisa priorytetem jest Iron Maiden, ale gdy tylko ma czas i energię, powraca myślami do swojego pobocznego muzycznego projektu. British Lion, bo o tym zespole mowa, ma na swoim koncie jeden album studyjny opublikowany dość dawno, bo w 2012 roku. Raz na jakiś czas Harris wspomina, że chce popracować nad kolejnym wydawnictwem, ale to wciąż się nie pojawiło.

Iron Maiden myśli o emeryturze? Steve Harris odpowiada

Niewykluczone, że to dość szybko się zmieni, ponieważ basista przyznał w wywiadzie w Radio X, że drugi album jest niemalże ukończony, a wspomniał o tym przy okazji rozmowy na temat zapowiedzianych występów British Lion:

Zagramy utwory z pierwszego albumu, ale pojawią się również nowe kompozycje z drugiej płyty, ponieważ jest na ukończeniu. Opublikujemy ją jakoś w przyszłym roku, ale wszystko zależy od tego, co będzie akurat działo się w Iron Maiden. Musimy zawsze o tym pamiętać, dlatego nie ma konkretnej daty publikacji.

Basista przyznał, że współpraca z pozostałymi muzykami z British Lion przynosi mu wiele satysfakcji i radości, dlatego publikacja kolejnej płyty i wyruszenie w trasę koncertową jest tylko kwestią czasu. Przypomnijmy, że brytyjski zespół był już kiedyś w Polsce – zagrali dwa koncerty w listopadzie 2016 roku.

Grupa pojawiła się również na słynnym festiwalu w Wacken, co zostało zarejestrowane i opublikowane:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także