Steve Hogarth wskazuje najlepszy zespół w Anglii: Nikogo nie kopiują

/ 16 listopada, 2023
fot. Anne-Marie Forker


Wokalista Marillion jest pod takim wrażeniem tego zespołu, że postanowił śpiewać jedną z jego piosenek.


Steve Hogarth – wokalista legendarnego zespołu Marillion – wystąpi 7 grudnia na specjalnym, świątecznym koncercie w łódzkiej Wytwórni. Jakich atrakcji możemy się spodziewać? Jak się okazuje, całkiem sporych.

Podczas swoich koncertów Steve często wykonuje także utwory innych wykonawców. Jednym z nich jest zespół Radiohead. W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Hogarth zapytany, co mu się najbardziej podoba w Radiohead, opowiedział:

Uwielbiam wszystko w Radiohead. Przede wszystkim uwielbiam to, że podchodzą do muzyki jako do kreatywnego eksperymentu. Nikogo nie kopiują, a wręcz starają się odróżnić od innych pod każdym względem, bywa że przez to ledwo daje się ich słuchać. Ale tak czy inaczej uwielbiam głos Thoma Yorke’a, uwielbiam jego podejście, fakt że jest bardzo skryty. Czujesz, że objawia ci swoją prawdę nawet, jeśli jej nie rozumiesz. Znacznie bardziej od artystów, którzy chcą cię zabawić, lubię tych, którzy przekazują prawdę. Lubię też tych, którzy piszą interesujące słowa. Podoba mi się też, jak Jonny Greenwood podchodzi do muzyki. Mógłby tworzyć symfonie, potrafi to robić, ale w Radiohead chodzi o energię i pasję, a także o awangardowe podejście do muzyki. Uważam, że to najlepszy zespół w Anglii.

Steve Hogarth w Polsce – bilety

Bilety dostępne do nabycia na stronach: shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), eventim.pl oraz www.ebilet.pl.

Ceny biletów (w przedsprzedaży / siedzące):

  • Kategoria 1 – 250 PLN
  • Kategoria 2 – 220 PLN
  • Kategoria 3 – 210 PLN
  • Kategoria 4 – 190 PLN  

Cały wywiad ze Steve’em Hogarthem, a także relację z dwóch koncertów Steve Rothery Band, znajdziecie w listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży.

LISTOPADOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także