Steve Lukather porównał przebój Toto do brutalnych tortur

/ 23 września, 2018

DJ Michael Savage zapowiedział, że 30 listopada w klubie The Exchange w Bristolu będzie przez pięć godzin non-stop odtwarzał przebój „Africa” zespołu Toto z 1982 roku. Wszystko to w ramach akcji, z której dochód ma zostać przekazany na cele charytatywne.

Weezer nagrał przeróbkę przeboju Toto

Akcję skomentował sam Steve Lukather, który stwierdził, że to może być gorsze od waterboardingu – jednej z najbrutalniejszych metod tortur.

Michael Savage w rozmowie z BBC wyjawia, skąd wpadł na ten pomysł:

Dwa lata temu zasugerowałem po pijanemu, że przez całą noc będę grał ten utwór. Ciągle o tym mówiłem i teraz muszę to zrobić. Uwielbiam ten utwór, jest niezwykły. Ale nie jestem pewien, czy nie zasnę w trakcie. Najbardziej szkoda mi pracowników baru, bo będą znajdowali się w centrum tego wszystkiego.

Utwór ma być odtwarzany w godzinach 23-4 rano. Zagrany zostanie także w formie remiksów, wersji koncertowych i w przeróbkach. Savage zdradza, że akcja może się jeszcze rozwinąć:

Forsuję pomysł z 12 godzinami. Chcę pobić nowy rekord.

Utwór „Africa” ukazał się w 1982 roku na singlu i na płycie „Toto IV”. Piosenka dotarła na szczyt list przebojów w USA oraz do 3. miejsca w Wielkiej Brytanii, stając się największym przebojem zespołu Toto. Mała płytka z tą piosenką pokryła się podwójną platyną w USA, platyną w Wielkiej Brytanii i Włoszech oraz złotem w Kanadzie, Danii i Nowej Zelandii. W 2018 roku ponownie trafiła na listy przebojów, tym razem w wykonaniu zespołu Weezer.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także