Steven Tyler uszkodził sobie struny głosowe. Aerosmith przekłada koncerty pożegnalnej trasy

/ 12 września, 2023
fot. Gage Skidmore


Zespół Aerosmith wydał oświadczenie w związku z przełożeniem części koncertów pożegnalnej trasy koncertowej.


Aerosmith niedawno ruszył w pożegnalną trasę koncertową, lecz zaczęła się ona dość niefortunnie. Wokalista Steven Tyler poinformował, że podczas koncertu uszkodził sobie struny głosowe i nie będzie w stanie w najbliższym czasie śpiewać.

Steven Tyler pisze:

Z żalem informuję, że lekarze surowo zabronili mi śpiewać przez kolejne trzydzieści dni. Podczas sobotniego koncertu doznałem uszkodzenia strun głosowych, które doprowadziło do krwawienia. Musimy przełożyć kilka koncertów, żeby po powrocie dać wam koncert, na jaki zasługujecie.

Podczas trasy koncertowej o wymownej nazwie „Peace Out” nie pojawi się perkusista Joey Kramer. Zespół w następujących słowach tłumaczy jego nieobecność:

Choć Joey Kramer jest ukochanym przez nas członkiem-założycielem Aerosmith, z ciężkim sercem podjął on decyzję o rezygnacji z udziału w trasie koncertowej. Chce skupić się na swojej rodzinie i swoim zdrowiu. Będzie nam go bardzo brakowało za zestawem perkusyjnym.

Jako gość specjalny na amerykańskiej trasie koncertowej Aerosmith ma pojawić się zespół The Black Crowes.

Choć jeszcze tego nie ogłoszono, Steven Tyler i spółka planują pojawić się również w Europie. Ta część pożegnalnej trasy miałaby odbyć się oczywiście w 2024 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także