Sting i Chris Cornell połączyli siły

/ 16 stycznia, 2017

Wspominany koncert odbył się 14 stycznia w Malibu na imprezie zorganizowanej przez fundację ROCK4EB.

Sting w Encyklopedii TerazRock.pl

Sting i Chris Cornell zagrali utwory z repertuaru The Police („Every Breath You Take”), Soundgarden („Black Hole Sun”) oraz Audioslave („Like a Stone”) w wersjach akustycznych. 

Sting na swoim koncie na Twitterze pochwalił się zdjęciem wraz z liderem Soundgarden, a także aktorem Bradem Pittem, który zapowiadał ich wspólny występ. Do fotografii dodał krótki wpis, że „zaszczytem jest branie udziału w wydarzeniu z tymi oto gentelmenami”. 

Poniżej możecie zobaczyć fragment (jest to nagranie amatorskie) tego niezwykłego występu. 

Chris Cornell i Sting – „Black Hole Sun”​

Nowa płyta Soundgarden w 2017

Kim Thayil, gitarzysta Soundgarden, w jednym z wywiadów stwierdził, że następca „King Animal” ukaże się już niebawem:

Celujemy w koniec 2017 roku. Skończyliśmy w zasadzie pisanie, musimy jeszcze coś tam dopisać, a potem cały proces w studiu.

Od wydania poprzedniego albumu legendarnej kapeli z Seattle minie w tym roku już pięć lat. Tak długa przerwa związana była z pobocznymi zajęciami muzyków. Chris Cornell w 2015 roku wydał swój czwarty solowy album, „Higher Truth”. Ostatnio z kolei swój czas poświęcił słynnemu projektowi Temple of the Dog, w którego skład wchodzą muzycy Pearl Jam (kiedyś Mother Love Bone): basista Jeff Ament, perkusista Matt Cameron (również Soundgarden), gitarzyści Mike McCready oraz Stone Gossard. Zespół z okazji 25-lecia istnienia wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Była to pierwsza trasa tej supergrupy. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także