Sting mówi, czy jest szansa na jeszcze jeden powrót The Police

/ 16 maja, 2023


Czy mamy szansę zobaczyć jeszcze kiedyś The Police na żywo? Sting odpowiada.


Brytyjski zespół The Police był jednym z najważniejszych i wpływowych zespołów rockowych. Funkcjonował w latach 1977-1986 wydając pięć niezwykle udanych i popularnych płyt. Potem członkowie zespołu zaczęli osobne kariery, a największą z nich zrobił Sting. W 2007 roku zespół wrócił na trasę koncertową, która potrwała do 2008 roku, a potem drogi tria znowu się rozeszły.

Czy jest szansa na kolejny powrót The Police? W wywiadzie dla „Music Week” Sting odparł, że każdy zespół powinien się reaktywować tylko raz, po czym dodał:

Powinieneś to zrobić tylko raz i to w odpowiednim momencie. The Police wrócił po długiej przerwie i była na to odpowiednia pora. Nie przypisuję sobie zasługi, bo to była moja decyzja. Zrobienie tego jeszcze raz byłoby bezpodstawne i się nie wydarzy. Ale my to zrobiliśmy i wszyscy byli szczęśliwi, że mama i tata zeszli się jeszcze raz.

Niedawno na podobnie postawione pytanie perkusista Stewart Copeland odparł:

Z zupełnie honorowych powodów podejście moje, Stinga i Andy’ego do muzyki jest zupełnie inne. Oznacza to, że świetnie się dogadujemy tak długo, jak nie musimy wyjść na scenę czy wejść do studia. Wszyscy sobie mówiliśmy, jak świetnie nam się grało muzykę The Police nie musząc użerać się z pozostałymi dwoma palantami. A więc co do koncertów The Police. Jestem optymistą. Oceniam szansę na jeden na milion.

Sting wystąpi 20 lipca 2023 roku w krakowskiej Tauron Arenie w ramach trasy My Songs.

KOMENTARZE

Przeczytaj także