Sting. Specjalny koncert w Radiowej Trójce

/ 27 marca, 2017

Sting zagra dzisiaj przed polską publicznością w Warszawie. Muzyk będzie promował swój ostatni studyjny album „57th & 9th”. Podczas trasy Stingowi będzie towarzyszyć trzyosobowy zespół: jego wieloletni gitarzysta Dominic Miller, perkusista Josh Freese  oraz drugi gitarzysta Rufus Miller. Gośćmi specjalnymi będą z kolei syn muzyka, Joe Sumner (znany z grupy Fiction Plane) , a także zespół Tex-Mex The Last Bandoleros. To jednak nie jedyny koncert Stinga w najbliższym czasie w Polsce.

Zapowiedź kwietniowego numeru „Teraz Rocka”

Dzisiaj ogłoszono, że muzyk, wraz ze swoim zespołem, wystąpi również w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej z okazji 55. urodzin Radiowej Trójki. Koncert odbędzie się jutro. Transmisja urodzinowego koncertu od godziny 12:05 na antenie radia.

1 kwietnia Trójka obchodzi swoje urodziny. W najbliższym czasie odbędzie się szereg koncertów z tej okazji. Oddajmy głos Piotrowi Metzowi, kierownikowi redakcji muzycznej radia:

Planując muzyczne, rocznicowe atrakcje postawiliśmy na głośne nazwiska i zespoły – z kraju i zagranicy. Ale chyba najważniejszym czynnikiem przy zapraszaniu wykonawców, którzy swoimi koncertami mogliby uświetnić urodziny Trójki, był ich emocjonalny związek z naszą rozgłośnią.

Stąd obecność wśród wykonawców naszych dziennikarzy, a więc Moniki Brodki, Gaby Kulki i rodziny Waglewskich. A także rodzimych i zagranicznych artystów, którzy grali w Trójce ważne koncerty, a ich piosenki podbijały „Listę Przebojów Programu 3”. [źródło wypowiedzi: strona internetowa radia]

Metz najbardziej jest dumny z zaproszenia Stinga. Temat tego koncertu pojawił się po raz pierwszy, gdy dziennikarz odwiedził basistę jesienią ubiegłego roku w Londynie, kiedy przeprowadzał z nim wywiad na temat najnowszego albumu artysty, czyli „57th & 9th”

Tak więc, Sting dzisiaj wystąpi na warszawskim Torwarze, a dzień później da kameralny koncert w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Szykuje się więc niezwykła gratka dla fanów twórczości legendarnego muzyka. 

Koncert Stinga nie jest jedynym. Poniżej harmonogram występów z okazji urodzin Radiowej Trójki (uwzględniliśmy wyłącznie wykonawców z rockowych kręgów):

  • 1 kwietnia (sobota), godz. 20.00 – Edyta Bartosiewicz (w ramach uroczystej gali 55-lecia Programu 3)
  • 4 kwietnia (wtorek), godz. 19.00 – Wojciech Waglewski/Fisz/Emade
  • 9 kwietnia (niedziela), godz. 19.00 – T.Love
  • 17 kwietnia (poniedziałek), godz. 19.00 – projekt Dylan.pl (retransmisja)

Sting: „Fragile”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także