Stone Sour zaczął pracę nad nowym albumem

/ 23 listopada, 2017

HydrogradStone Sour ukazał się zaledwie kilka miesięcy temu, a grupa podjęła już kroki nad skomponowaniem jego następcy.

Paul Stanley zaatakował na Twitterze Marilyna Mansona

Wokalista Stone Sour, Corey Taylor, poinformował, że grupa myśli już o kolejnym albumie.

Zaczęliśmy pisać już nowe utwory i wygląda na to, że będą mroczniejsze. Mamy sporo fajnych, mrocznych pomysłów. Ale jeszcze nic nie jest pewne. Teraz mogę mówić, że to materiał zajebiście mroczny, a gdy wejdziemy do studia może okazać się, że wcale nie jest mroczny. Trzeba zawsze podążać za muzyką, nigdy nie wiadomo, co się z niej wykluje.

Jednocześnie Corey Taylor wyraził zachwyt nad albumem „Hydrograd”:

To nie tylko nasza najlepsza płyta, ale myślę, że moglibyśmy ją zestawić z każdą inną płytą i pokonalibyśmy sporo gówna, które dominuje na rynku, tylko samym talentem, zawartością, jakością i w ogóle wszystkim. Płyta sprzedała się dobrze, ale nawet gdyby sprzedała się kiepsko, gotów bym był zestawić ją z innymi, bo jestem z niej tak dumny.

Zespół Stone Sour przyjedzie do Polski 13 czerwca 2018, gdzie wystąpi na warszawskim Torwarze razem z zespołem Marilyn Manson. Bilety dostępne są w cenie 169 PLN.

Tymczasem drugi zespół Coreya Taylora, Slipknot, wydał 20 października koncertową płytę DVD „Day Of The Gusano: Live in Mexico” z zapisem występu z Knotfest z grudnia 2015 roku. Film zawiera również ekskluzywne wywiady z członkami formacji, w których wypowiadają się oni na temat fanów oraz długo oczekiwanego koncertu w stolicy Meksyku. Reżyserią „Day Of The Gusano: Live in Mexico” zajął się doświadczony w tej dziedzinie M. Shawn Crahan, czyli Clown.

Tracklista wydawnictwa prezentuje się następująco:

 1. Sarcastrophe
 2. The Heretic Anthem
 3. Psychosocial
 4. The Devil In I 
 5. Me Inside
 6. Vermilion
 7. Wait And Bleed
 8. Prosthetics
 9. Before I Forget
 10. Eeyore
 11. Duality
 12. Custer
 13. Spit It Out
 14. Metabolic / 742617000027
 15. (sic)
 16. People=Shit
 17. Surfacing / Til We Die

Crahan wypowiedział się na temat produkcji wspominając pobyt na festiwalu Knotfest:

Mieliśmy niesamowity czas na Knotfest w Meksyku… Nie tylko ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi i zespołami, które były tam z nami, ale również z fanami i całym tłumem, musieliśmy to wszystko udokumentować wraz z nimi. Teraz mamy się czym dzielić ze światem.

Więcej o zespole Slipknot w grudniowym numerze „Teraz Rocka”, który ukaże się 29 listopada.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także