Stone Temple Pilots planuje kontynuować karierę co najmniej do 2025 roku

/ 25 stycznia, 2017

Członkowie Stone Temple Pilots – gitarzysta Dean DeLeo i jego brat basista Robert DeLeo – gościli w audycji „Covino and Rich Show” radia SiriusXM, w której rozmawiali o przyszłości zespołu.

Encyklopedia TerazRock.pl

Najsłynniejszym wokalistą Stone Temple Pilots był Scott Weiland, który zaśpiewał na wszystkich albumach grupy. Scott Weiland jednak pożegnał się z grupą w 2013 roku, a dwa lata później zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków i alkoholu. Przez pewien czas z zespołem Stone Temple Pilots śpiewał Chester Bennington z Linkin Park, czego owocem była EP „High Rise” z 2013 roku, ale i on rozstał się z grupą.

Chcemy, żeby to byli trzej instrumentaliści Stone Temple Pilots z nowym wokalistą, który pchnąłby nas do przodu. Nie chodzi tylko o wspominanie przeszłości i oddanie czci tamtym piosenkom. Tamte piosenki dużo znaczą dla wielu osób, ale dla nas ważniejsze jest – i nie chcę zabrzmieć egoistycznie – by ewoluować, żeby mieć kogoś, kto umożliwi nam nagrywanie nowych płyt, aż do 2025 roku.

Robert DeLeo podsumowuje, że ważne jest też brzmienie.

Trudno, żebyśmy ja, Dean i Eric brzmieli inaczej niż Stone Temple Pilots, bo ciężko razem pracowaliśmy nad tym brzmieniem, dlaczego więc mielibyśmy zmieniać nazwę?

Steven Tyler za mikrofonem w Stone Temple Pilots?

Poszukiwania nowego wokalisty rozpoczęły się jeszcze w 2015 roku, ale póki co nie udało się znaleźć odpowiedniego kandydata. Członkowie Stone Temple Pilots zarejestrowali ze Stevenem Tylerem, wokalistą Aeromisth, nową wersję przeboju „Janie’s Got A Gun” na potrzeby jego solowej płyty „We’re All Somebody from Somewhere” z 2016 roku. Dean podzielił się z fanami taką informacją:

W 2015 roku Robert, Eric i ja spędziliśmy popołudnie ze Stevenem Tylerem na przeróbkach i nagraniu „Janie’s Got a Gun”. (…) Cóż za cudowny to był dzień w studiu. Steven jest elektryzujący. Nie ma nikogo lepszego!!! Naprawdę!!!

Widzielibyście Stevena Tylera w roli nowego wokalisty Stone Temple Pilots?

Steven Tyler: „Janie’s Got A Gun”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także