Strachy na Lachy na Seven Festival

/ 22 marca, 2011
Tegoroczna edycja Seven Festival to obok takich zagranicznych gwiazd  jak Moonspell, Samael, Pro-Pain, Touchstone i Indica, mocna reprezentacja rodzimych wykonawców. Na festiwalowych scenach wystąpią  między innymi Kult, Buldog, Łąki Łan i 1984, ale lista artystów wciąż  powiększa się o kolejne nazwy – następnymi ogłoszonymi wykonawcami są  Strachy na Lachy, Skowyt i laureat Grand Prix 2010 – Skvorcy  Stiepanowa z Rosji.
Strachy na Lachy to istniejący od 2002 roku zespół założony przez  Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego i Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza,  znanych również z grupy Pidżama Porno. Formacja wydała do tej pory pięć albumów – dwa z nich osiągnęły status złotych płyt, a ostatni  "Dodekafonia" pokrył się platyną. Ulubieńcy publiczności z pewnością  nie zawiodą i tym razem.
Skowyt to debiutanci  z Warszawy. Punk rockowcy mają już na swoim  koncie między innymi zwycięstwo na przeglądzie Rock In Minsk. Wywiad z  grupą już dziś w kolejnym odcinku festiwalowej audycji, której można  posłuchać na stronie Seven Festival!
Skvorcy Stiepanowa to formacja, która podbiła serca uczestników  zeszłorocznej edycji Seven Festival. Grupa z Sankt Petersburga  zwyciężyła w konkursie Grand Prix, zapewniając zgromadzonym świetną  zabawę. Ostatnim razem jedyną polską piosenką jaką zagrali, był  kawałek "Jedzie pociąg z daleka" – jak będzie tym razem?
Seven Festival  Music & More 2011 odbędzie się w Węgorzewie w dniach  7-10 lipca.
Po szczegóły zapraszamy na oficjalną stronę – www.sevenfestival.pl
Patronat nad festiwalem objął Minister Kultury i Dziedzictwa  Narodowego pan Bogdan Zdrojewski  oraz Marszałek Województwa  Warmińsko-Mazurskiego pan Jacek Protas. Patronami medialnymi są  Onet.pl, Polskie Radio Trójka, Teraz Rock, Empik, Polskie Radio  Czwórka, Eurogospodarka oraz Rebel TV. Organizatorem Festiwalu jest TP  1 MBA oraz Gmina Węgorzewo.

REDAKCJA

KOMENTARZE

Przeczytaj także