„Stranger Things”. Kate Bush skomentowała popularność utworu „Running Up That Hill”

/ 6 czerwca, 2022

Popularność utworu „Running Up That Hill (Make a Deal with God)”, po tym jak pojawił się w serial Netfliksa, eksplodowała. Do sprawy odniosła się sama Kate Bush.


Na ścieżce dźwiękowej najnowszego sezonu serialu „Stranger Things” znalazło się wiele przebojów z lat 80. W najnowszej produkcji Netfliksa, która bije rekordy popularności na całym świecie, szczególnie ważną rolę odgrywa „Running Up That Hill (Make a Deal with God)” z repertuaru Kate Bush.

Utwór tak przypadł do gustu widzom, że ci postanowili zapoznać się z nim również w serwisach streamingowych. Jedni zapewne zdecydowali się go odkurzyć, dla innych natomiast mógł to być pierwszy kontakt z twórczością niezwykle popularnej w latach 80. Kate Bush. Niezależnie od motywacji, wynik, który „wykręca” ostatnio „Running Up That Hill (Make a Deal with God)” jest imponujący.

W końcu do sprawy odniosła się sama zainteresowana. Na swojej stronie Kate Bush napisała:

Być może słyszeliście, że na Netfliksie ukazała się pierwsza część fantastycznego, trzymającego w napięciu nowego sezonu „Stranger Things”. Znalazła się w nim utwór „Running Up That Hill”, który zyskała zupełnie nowe życie dzięki młodym fanom, którzy kochają ten serial. Ja też go uwielbiam!

Dzięki temu piosenka „Running Up That Hill” jest notowana na listach przebojów na całym świecie, a na brytyjskiej liście przebojów znalazła się na pozycji 8. To wszystko jest naprawdę ekscytujące! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wpłynęli na ten sukces.

Fenomen „Stranger Things”

Na 4. sezon popularnego serialu fani czekać musieli prawie trzy lata. Prace nad produkcją storpedowane zostały przez pandemię COVID-19. Twórcy, bracia Duffer, w tym czasie jednak nie próżnowali, przygotowując aż 13 godzin premierowego materiału.

7 z 9 odcinków zadebiutowało niedawno na Netfliksie, bijąc kolejne rekordy popularności. 1 lipca na platformie pojawią się dwa finałowe odcinki najnowszego sezonu „Stranger Things”. Wiadomo już, że przedostatniego – finałowy ma mieć swoją premierę w 2023 roku.

https://youtu.be/DhsHyVDLSQk
KOMENTARZE

Przeczytaj także