„Stranger Things” ukaże się w formie serii książek

/ 12 czerwca, 2018

Stranger Things” należy do najpopularniejszych seriali platformy Netflix. Aktualnie trwają prace nad trzecim sezonem, który wyemitowany zostanie najprawdopodobniej na początku 2019 roku. Wcześniej do księgarni ma trafić seria książek.

Edyta Górniak tłumaczy, dlaczego spoliczkowała Donatana

Netflix podpisał umowę z wydawnictwem Random House na trzy książki. Pierwsza z nich ma nosić tytuł „Stranger Things: World Turned Upside Down: The Official Behind-The-Scenes Companion” i, jak można się spodziewać,  dokumentować będzie tworzenie serialu i opisywać ciekawostki z planu. Druga książka, której tytułu jeszcze nie znamy, według producentów ma zawierać „porady i przestrogi ze świata Stranger Things” i skierowana ma być do młodszej publiczności. Trzecia książka ma opowiadać historię matki Eleven, która pojawiła się w drugim sezonie serialu. Jej tytuł i szczegóły fabularne też nie są znane, ale wiadomo, że napisze ją Gwenda Bond.

„Stranger Things 3”. Co wiemy?

Aktualnie w Atlancie trwają prace nad trzecim sezonem „Stranger Things”. Z przekazywanych wcześniej informacji wiemy już trochę na temat tego, co wydarzy się w kolejnych epizodach serialu – w trzecim sezonie większą rolę dostanie Erica – 11-letnia siostra Lucasa, grana przez Priah Ferguson.

W trzecim sezonie pojawią się nowi bohaterowie. Będzie to Maya Thurman-Hawke, 20-letnia córka Umy Thurman i Ethana Hawke’a, która wcieli się w rolę Robin – „alternatywnej dziewczyny”, która ma odkryć mroczny sekret miasta Hawkins. A także Jake Busey (znany m.in. z takich produkcji jak „Żołnierze kosmosu” czy „Kontakt”) oraz Cary Elwes („Chwała”, „Szybki jak błyskawica” czy „Robin Hood: Faceci w rajtuzach”). Pierwszy z wymienionych wcieli się w postać Myrona Klyne'a (prostego, zepsutego polityka), drugi natomiast będzie dziennikarzem The Hawkins Post – Bruce'em.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy „Stranger Things 3” trafi na ekrany. Możliwe, że jeszcze w tym roku, choć bardziej prawdopodobna data to początek 2019. Bracia Duffer planują nakręcić w sumie cztery sezony serialu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także