Sully Erna (Godsmack) na dwóch koncertach w Polsce

/ 26 czerwca, 2017

Sully Erna za kilka miesięcy odwiedzi Polskę. Jednak nie ze swoim macierzystym zespołem. Wokalista zaprezentuje się w wersji solowej. 23 września artysta wystąpi we wrocławskim klubie A2, a dzień później, 24 września, w łódzkiej Wytwórni. Organizatorem koncertów jest Metal Mind Productions. Bilety w sprzedaży od 30 czerwca. 

Corey Taylor chce nagrać coś agresywnego ze Slipknot

Erna znany jest głównie z zespołu Godsmack, z którym nagrał sześć studyjnych albumów (ostatni z nich, zatytułowany „1000hp”, ukazał się w 2014 roku) i wylansował takie przeboje jak m.in. „Voodoo”, „Awake” czy „I Stand Alone”. W 2010 wokalista rozpoczął także działalność solową. Pod swoim nazwiskiem wydał dwa solowe krążki – „Avalon” (z 2010) oraz „Hometown Life”, który na rynku wydawniczym pojawił się w ubiegłym roku.

Warto nadmienić, że Sully Erna pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny – jego ojciec był trębaczem, z kolei dziadek znanym kompozytorem na Sycylii. Lider Godsmack, oprócz tego że śpiewa oraz komponuje, gra na gitarze, harmonijce, pianinie oraz perkusji, od której zresztą zaczął swoją przygodę z instrumentami w wieku trzech lat.

Godsmack to bardzo energetyczny, agresywny zespół rockowy. To te momenty, kiedy chcę krzyczeć i tupnąć nogą. Moje solowe rzeczy są dużo bardziej subtelne, to dorosła wersja mnie, tego jak postępuję i kim jestem. Chodzi tutaj o zaakceptowanie tych rzeczy, które w twoim życiu nie idą tak, jak powinny, bycie wdzięcznym za wszystkie wspomnienia, zarówno te dobre, jak i złe. Czasami doświadczenia te mogą być bardzo bolesne, ale to właśnie tak rodzą się piękne pieśni. Jestem szczęśliwy, że mam ten dar, który umożliwia mi przekazywanie tych rzeczy poprzez muzykę […]

– mówi Erna.

Sully Erna: „Sinner's Prayer”

Jak możemy przeczytać na stronie organizatora, podczas tegorocznych koncertów wokalisty nie zabraknie zarówno potężnego, rockowego materiału Godsmack, jak i bardziej klimatycznych, spokojniejszych utworów.

Bilety na koncerty wejdą do sprzedaży w najbliższy piątek, czyli 30 czerwca. Ceny prezentują się następująco:

  • Wrocław – 120 (przedsprzedaż) oraz 140 zł (w dniu koncertu)
  • Łódź – 120 i 140 (przedsprzedaż) oraz 140 i 160 zł (w dniu koncertu). 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także